RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.60
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.60
Суспільство

Новини

23 грудня

Всі новини

Як заощадити на оплаті комуналки: українцям дали важливі поради

Журналісти опублікували декілька порад, як зменшити витрати на оплату комунальних послуг в Україні, не порушуючи норм чинного законодавства.

Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на матеріал "Сегодня".

Перш за все рекомендується встановити лічильники на гарячу і холодну воду, а також перевірити, чи не протікають крани чи унітаз. Це дозволить заощадити витрати води втричі. Крани пропонується обладнати насадками - аераторами, які збільшують тиск струменя і таким чином витрати води зменшуються.

Холодильник, який "з'їдає" близько 20% спожитої електрики на місяць, можна максимально завантажити і тоді він буде рідше включатися. Експерти попереджають, що всі ємності всередині холодильника повинні бути закриті, оскільки датчики реагують на вологість і охолодження включається частіше. Пропонується також користуватися феном по мінімуму - він споживає багато електроенергії. В ОСББ пропонують мешканцям встановлювати двозонні лічильники, які рахують електроенергію за різними тарифами - незважаючи на високу вартість, він окупиться за кілька місяців.

Для економії газу пропонується гріти і готувати їжу на середньому полум'ї пальника, а також оглянути посуд на предмет деформацій дна. Пошкоджений або неочищений посуд може давати перевитрату до 50% газу за один нагрів.

Експерт у сфері житлово-комунальних послуг Андрій Нікончук прокоментував основні способи економити на опаленні. За його словами, іноді для зниження витрат при передачі жителям будинків доводиться ремонтувати або повністю міняти труби опалення.

"Утеплення будинку, реконструкція системи опалення гарячого водопостачання будинку", - зазначив він.

Журналісти навели як приклад будинок, мешканці якого об'єдналися в ОСББ для участі у державній програмі підтримки з енергоефективності. Вони утеплили стіни, підвал, горище та інше і при цьому 70% витрат компенсувала держава. Це дозволило скоротити витрати на опалення більше ніж на половину.

Як повідомляв "Апостроф", раніше стало відомо про набуття чинності з 1 січня 2020 року закону "Про ринок природного газу": через нього українцям, які використовують газ для побутових потреб, доведеться платити більше.