Американські лікарі зафіксували у деяких важких хворих коронавірусом порушення роботи мозку, сплутаність свідомості, інсульти і судоми.
Коронавірус вбив майже 60 тисяч осіб: що відбувається в Україні і світі (оновлюється)
Про це повідомляє New York Times.
Таке спостереження підтверджують і колеги з інших країн, охоплених COVID-19. За їхніми даними, інфіковані люди страждають від утрудненого дихання, кашлю і лихоманок, що є відхиленням від норми і впливає на мозок.
А саме у важких пацієнтів з коронавірусом фіксується дисфункція головного мозку. Це дає зниження смаку та нюху, спостерігаються проблеми з серцем. Такі висновки вперше зробили ще лікарі в Уханю (Китай), звідки поширився вірус.
За твердженням американського невролога Елісса Форі, в рідкісних випадках вірус може проникати в мозок безпосередньо. У цьому питанні спостереження американських фахівців ідентичні висновків італійських лікарів. Всі вони фіксують інсульти, судоми, енцефалопатичні симптоми, поколювання й оніміння в руках і ногах.
У Брешії (Італія) в лікарні навіть відкрили відділення NeuroCovid. Там лікують людей, у яких помічені проблеми з неврології. Втім, як зазначають медики, таких проблем у більшості хворих коронавірусом не відзначається.
Однак, як свідчать спостереження невролога Роберта Стівенсона, занадто мало доказів для остаточного вердикту. Дані симптоми можуть свідчити про низький рівень кисню в крові.
Як повідомляв "Апостроф", відомий чеський молекулярний генетик і вірусолог Соня Пекова впевнена, що не можна виключати той варіант, що коронавірус міг бути створений штучно.