RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.60
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.60
Суспільство

Новини

23 грудня

22 грудня

21 грудня

Всі новини

Рятуєш інших, але перетворюєшся в "бомбу": лікар розповів про "битву" з коронавірусом в Україні

Анестезіолог реанімаційного відділення однієї з лікарень Івано-Франківська розповів про реалії боротьби з коронавірусом в Україні - рятуючи життя українців, лікар наражає на небезпеку себе та своїх близьких.

Пошук вакцини і звинувачення на адресу Китаю: як змінюється ситуація з коронавірусом в Україні та світі (оновлюється)

Про це повідомляє "Галка".

"Спокою не має ні в кого. Одне діло, коли люди на карантині бояться підхопили щось в супермаркеті чи надворі, а інше – коли ти 8-12 годин контактуєш з підтвердженими важкими випадками “корони". Будь-яка необережність може запустити ланцюгову реакцію, ціною людських життів. Насправді сильний моральний тиск", - зізнався лікар.

За його словами, особисто для нього кардинально усе змінилось після появи перших хворих в лікарні. Відтоді окремий від сім’ї посуд, жодних спільних трапез чи зібрань в одній кімнаті.

"Ти рятуєш життя незнайомих людей, з іншого боку – ти стаєш ходячою бомбою для рідних, наражаєш їх на пряму небезпеку. Ти бачиш, наскільки ці люди є залежними від адекватного догляду і, симптоматичного, а також превентивного від ускладнень лікування. А з іншого боку, ти стаєш ходячою бомбою для рідних, батьків, ти доглядаєш і допомагаєш старших членів сім ї і наражаєш усіх на пряму небезпеку. Це ж стосується медсестер, молодшого персоналу, вони часто є ключовими ланками життєдіяльності цілих родин, і розриваються між двома фронтами", - розповів він.

Лікар розповідає, що до пандемії країна була неготовою, йому та його колегам більше тижня, від початку карантину, приходилося працювати або з мінімальним захистом, або з тим, що встигли купити особисто перед хвилею паніки.

"Бачив фотографії колег в імпровізованих костюмах з перешитого простирадла, чи окулярах ще мабуть радянського зразка. Якщо розмір завеликий – не біда, гірше якби рукави в комбінезоні були по лікоть. Зручності немає ніякої, навіть обійти дві палати з хворими – це вже випробування, а коли діло доходить до стресових ситуацій – відчуття ніби сидиш турецькій бані. У тебе дещо обмежене поле зору, сковані рухи, але іншого виходу немає. На сьогодні на зміні ти забезпечений повноцінним багаторазовим комбінезоном, респіратором, окулярами, щитком для обличчя. Рукавичок, масок вистачає, щоб дотримуватись правил користування засобами захисту. Ці всі речі не є гарантією захисту, потрібне дотримування правил одягання, знімання одягу, адже можна буде зробити тільки гірше собі і персоналу, з яким ти часто працюєш цілу добу. Сліди з обличчя не зникають по декілька годин, особливо на чолі (тверда рамка щитка), та поза вухами, на краях респіратора – адже він повинен щільно прилягати до обличчя", - розповів він.

Лікар зізнається, що в ідеалі максимальний час перебування в засобах індивідуального захисту – 4 години, проте в реальності приходиться і 6 і 8 носити, далі все повинне утилізовуватися і братися нове.

"В наших реаліях: поки речі зняті – вони кварцуються, і зберігаються в відведеному місці. Нажаль ще донедавна приходилось використовувати один халат (час до комбінезонів) декілька змін поспіль. Загалом відділення ділиться на чисту і інфіковану зону (палати і коридор між ними). Входи у відділ з різних сторін, і працівники зобов’язані дотримуватись зондування. В передпокої це все екіпірування одягається, і тільки потім заходиться безпосередньо до пацієнтів. Найбільше часу в захисті проводять медсестри і молодший персонал, поки виконують лікарські назначення, проте вони стараються чергуватися, коли є змога, допомагати один одному", - сказав анестезіолог.

Лікар, також, пояснив, яким чином лікують хворих на коронавірус в Україні.

"Доказової бази 100% лікування вірусу дійсно немає. Проте уже є протоколи з досвідом інших країн і, скажемо, польовими дослідженнями, певні зрушення є. Ці протоколи спрямовані на попередження бактеріальних ускладнень, пневмоній, адекватна оксигенотерапія. Проте є і перші результати досліджень інших країн. Наприклад, той самий гідроксихлорохін (плаквеніл) – включений новий в протокол лікування. Пацієнти реанімації міських лікарень лікуються коштом держави, більшість назначень видає лікарня", - розповів він.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що, за даними на суботу, 18 квітня, рівень смертності від коронавірусу в Італії знову зменшився.