Тяжкість перебігу інфекційного захворювання, в тому числі і коронавірусу, який не стихає в Україні, часто генетично детермінована.
Про це в інтерв'ю "Гордону" заявила лікар-інфекціоніст, член оперативного штабу із запобігання поширенню коронавірусу в Україні Ольга Голубовська.
За її словами, є таке поняття як субклінічний перебіг захворювання, коли у людини симптомів немає або ж вони настільки "змазані", що хворий їх і не помічає. Наприклад, у всіх дорослих є антитіла до вірусу гепатиту А, незважаючи на те, що вони в дитинстві ним "не хворіли" - просто хвороба не давала про себе знати.
"[Генетично] детермінована імунна відповідь проти того чи іншого збудника. І є, ймовірно, люди, у яких генетична імунна відповідь так спрацьовує, що вони важко не хворіють", - зазначила Голубовська.
Вона додала, що вся проблема полягає в масовості, незважаючи на те, що є твердження, що 80% хворіють на коронавірус неважко. У медзакладах лікарі можуть хворіти одномоментно, і тоді виникає питання, хто буде лікувати пацієнтів.
Читайте також матеріал "Апострофа": Ситуація з коронавірусом критична і потрібно міняти все - лікар-інфекціоніст.