RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

Думала, що помру: киянка з COVID-19 жахнула історією про реалії в лікарнях України

Мешканка столиці Ірина, якій під час пандемії коронавірусу довелося звернутися за допомогою до медиків, розповіла про страшні реалії в столичних лікарнях: черги, перевантаження лікарень, відсутність лікарів і будь-якої допомоги.

Історію киянки Ірини, в якої підтвердився коронавірус, розповів "5 канал".

Сімейна лікарка, до якої звернулася дівчина, запропонувала здавати тест у порядку черги, тобто чекати, поки ця черга дійде. Перші симптоми у Ірини з'явилися 31 жовтня, через 4 дні почалася задишка, а у п'ятницю увечері вона почала сильно задихатися і з'явився біль в ділянці серця.

"Дзвоню на гарячу лінію МОЗ. Мені кажуть, що не консультують, бо вони – не лікарі. З п'ятниці в мене задишка, що робити – не кажуть. Дзвоню на гарячу лінію по боротьбі з COVID. Вони кажуть, мовляв, "не можемо назначати, подзвоніть у швидку, вони, якщо вам погано дихати, мають приїхати, заміряти кисень, і якщо критичний буде рівень у крові, мають думати про госпіталізацію". Дзвоню на 103. Там спитали, скільки мені років: "А, молода. Ми не думаємо, що ви задихаєтеся, по розмові чуємо. Спробуйте вийти на вулицю, подихати повітрям". Окей, подихала, трохи полегшало. А вночі думала, що помру. Бо намагаєшся дихати ротом, але не вистачає повітря. Постійно п'єш воду, бо пересихає в горлі", – пригадує Ірина.

У суботу у приватній клініці, де вона напередодні робила рентген, консультувати щодо коронавірусу відмовились.

"Сімейний лікар не відповідає, приватні клініки не консультують, гаряча лінія МОЗ не консультує, я вдруге дзвонила на 103 – мені назвали якийсь препарат. Питаю, чи можна при грудному вигодовуванні, сказали, що не знають – це до сімейного. Кажу, що не маю зв'язку з сімейним. "Подзвоніть на гарячу лінію МОЗ". Дзвоню – там не можуть проконсультувати. Дзвоню на гарячу лінію ковіду – і тоді мене "накрило"...", – пригадує Ірина.

Під час чергового дзвінка на гарячу лінію по боротьбі з COVID-19 операторка нарешті дала Ірині номер телефону, "де приймають лікарі і дають слушні поради" – це дослівно. Що це за таємна лінія, кому належить і чому оператор не порадив її одразу, для Ірини залишалося таємницею. Але, каже, там їй порадили краплі, які дозволили принаймні нормально дихати.

Вже через соцмережі вона з'ясувала, що це номер служби "Порада лікаря за телефоном" Департаменту охорони здоров'я міста Києва: 044 235 01 01.

"З вечора п'ятниці до обіду суботи я не могла ні до кого додзвонитися", – підсумовує жінка.

Зрештою, сім'я Ірини придбала додому 8 л кисню. Рівень кисню в крові вимірюють теж самотужки – апаратом із аптеки.

"Мені таки призначили ліки. Але по них треба їхати в сусіднє місто. А як, коли всі ковідні? Поки мама не хворіла, їздила. Зараз не знаємо... Доставка ліків сюди не працює", – підсумувала вона.

Як повідомляв "Апостроф", у Полтавській області "ковідні" лікарні завантажені на 86%. При цьому область лише на 50% від необхідної кількості забезпечена киснем.