RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Як оскаржити штраф за перевищення швидкості: водіям в Україні дали важливі поради

Після того, як в Україні запрацювала система відеофіксації порушень на дорогах, автовласникам почали приходити штрафи за порушення, виявлені камерами автофіксації або TruCAM. Однак є випадки, коли ці штрафи можуть бути оскаржені: для рішення суду повинні бути дотримані всі вимоги.

Про те, як водії можуть оскаржувати штрафи системи відеофіксації, розповів виданню Auto 24 Петро Білик, директор з інновацій адвокатського об'єднання "Juscutum".

Як відомо, з початку осені водіям почали приходити штрафи за порушення, зафіксовані камерами автоматичної фіксації і стаціонарними камерами TruCAM. Недавно в Україні з'явилися камери, що фіксують перетин автомобілем смуги громадського транспорту, а також вийшли сервіси, що дозволяють перевірити наявність штрафу і оплатити його, поки не почалося примусове його стягнення в подвійному розмірі.

Однак водії можуть оскаржувати ці постанови про адмінштрафи в судах, оскільки держава гарантує право кожному на захист інтересів. Оскаржити дані постанови можна, причому незалежно від того, який саме прилад зафіксував порушення, – стаціонарна камера TruCAM чи камера автофіксації.

В яких випадках можна оскаржувати штрафи системи відеофіксації

  • Не зафіксовано чітке зображення транспортного засобу (його марку, колір, номерний знак), не зафіксовано водія, який перебував за кермом, і тим самим не отримано доказів перевищення швидкості саме цим автомобілем, чим порушено п.1 ч. 1 ст. 247 КУпАП України.
  • З фото, доданих до постанови, неможливо ідентифікувати саме автомобіль водія, який отримав штраф, чим порушено статтю 280 КУпАП України.
  • У постанові не вказані марка, серійний номер камери, за допомогою якої відбулася фіксація порушення, чим порушено ст.283 КУпАП України.
  • Водієві не були роз'яснені права, не дали ознайомитися з матеріалами справи, не дозволили дати письмові пояснення, не надали докази, що саме він порушив ПДР, не дали права заявляти клопотання, не дали можливості скористатися юридичною допомогою адвоката. Все це є порушенням ст.268 КУпАП України (актуально для стаціонарних камер).
  • Якщо у вас є будь-які докази, що в момент фіксації порушення ви перебували в іншому місці, в такому випадку також порушили ваші права, передбачені статтею 280 КУпАП України, і така постанова підлягає скасуванню.
  • У постанові немає посилання на конкретний пункт ПДР, який був порушений, таким чином постанова не відповідає ст 283 КУпАП України.
  • Відсутнє посилання на Інтернет-сайт, де можна ознайомитися із зображеннями про порушення, таким чином постанова не відповідає ст 283 КУпАП України.
  • Автомобіль на фото є двійником, і у вас є які-небудь докази цього, наприклад, заява в поліцію, що також є підставою для скасування штрафу.

Щоб оскаржити постанову про накладення штрафу, треба звернутися з позовом про оскарження постанови поліції до суду. В такому випадку допоможе фіхівець, який складе позовну заяву до потрібного суду, або ж можна скористатися одним із сервісів миттєвої підготовки документів до суду.

Юристи радять перед тим, як оплачувати штраф, переконатися, що постанова складена повністю відповідно до законодавства. А краще не порушувати правила дорожнього руху - це дозволить уникнути ДТП на дорогах та смертей.

Як повідомляв "Апостроф", віднедавна в Україні набрали чинності зміни до правила дорожнього руху, які затверджені постановою уряду №1105 від 11 листопада. Відповідно до них пішоходи в обов'язковому порядку повинні носити світловідбивальні елементи на одязі, а пасажири автомобіля зобов'язані пристібатися не тільки ременями безпеки. Крім того, з'являться нові дорожні знаки.