19 грудня відзначається День святого Миколая, який особливо з нетерпінням чекають діти.
"Апостроф" розповідає про традиції, заборони і прикмети цього свята.
Коли кладуть подарунки під подушку
Подарунки під подушку прийнято класти заздалегідь, в ніч з 18 на 19 грудня. При цьому батьки розповідають дітям, що Миколай приносить подарунки тільки слухняним дітям.
Дітям також прийнято розповідати, що протягом усього року святий Миколай в спеціальний щоденник записує всі хороші і погані дії людей. Потім він вирішує, кому дарувати потрібні речі, а кому залишати різки під подушкою.
Що не можна робити
19 грудня можна їсти рибу, але не можна їсти м'ясо, яйця та інші продукти тваринного походження.
Вважається, що в День Святого Миколая не можна давати в борг. Наші предки були упевнені, що позичальник разом з грошима може винести з дому удачу і везіння.
При цьому православна церква не говорить про будь-які обмеження на виконання домашніх робіт. Але за народними звичаями, в цей день не можна займатися ремонтом, шити, прати.
Що не можна дарувати
Є певні рекомендації, до яких можна прислухатися, щоб не зіпсувати велике свято:
- Подарунок повинен бути "сімейним": не потрібно дарувати дитині сучасний гаджет, який тільки відштовхне від сімейної єдності, яка повинно панувати в День святого Миколая. Подаруйте малюкові щось корисне і домашнє.
- Не даруйте великі і громіздкі подарунки. У православних було прийнято дарувати невеликі подарунки і класти солодощі під подушку.
- Не варто дарувати коштовності, гроші. Микола Чдотворец був багатою людиною, але коли став сиротою - допомагав бідним і нічого не шкодував.
Раніше "Апостроф" розповідав про кращих подарунки на День Святого Миколая для чоловіків.