RU  UA  EN

Середа, 6 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 44.40
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

5 листопада

4 листопада

3 листопада

2 листопада

1 листопада

Всі новини

Реанімація схожа на газову камеру: листи лікарів про страшну ситуацію в "ковідних" лікарнях

Українські лікарі б'ють на сполох через проблеми з госпіталізацією людей з коронавірусом.

Система не готова до нової хвилі коронавірусу, нас чекає справжній колапс - волонтер Леся Литвинова

Листи лікарів опублікувала на своїй сторінці в Facebook волонтер з Одеси Катерина Ножевнікова.

Лист перший:

"95-річного учасника Другої світової війни з сатурацією 70 госпіталізували тільки після дзвінка в департамент. На момент госпіталізації він вже був без свідомості. Поки швидка зателефонувала опорні в пошуку реанімаційного місця.

Реанімаційних місць немає. Є місця з киснем. Тепер вони називаються так. Правда, різницю між реанімацією та ліжком з киснем мабуть люди "біля керма" не особливо розрізняють. Нам залишається радіти, що наші діди будуть вмирати не в муках. З киснем.

В опорних лікарнях з початку нового року кількість реанімаційних ліжок не збільшилась. А якби і збільшилася, то реаніматологів ніде взяти. Кличко сьогодні вийшов і сказав чесно: реанімаційних ліжок у нас немає. А у нас ось є. Називається "ліжко з киснем".

Лист другий:

"Здрастуйте Катерина, ми з вами не знайомі. Мене звуть.... Я доктор ковідного відділення в 5-й міській лікарні в Парку Шевченка.

Пишу вам, бо не знаю куди і кому взагалі можна і потрібно писати. Але те, що відбувається зараз в лікарні - це просто масове винищення людей. У нас не працює або не налагоджена робота кисню. У нашій лікарні реанімація на 7 осіб. Всі, хто туди надходять, вкрай важкі. Зараз регулярно кожен день пропадає на 1-2 години кисень. Вчора у нас "поховали" чергових 2-х осіб через ці перебої. Сидіти там і чути, як хворі благають дати їм кисень, тримати їх за руку і дивитися на муки і як вони вмирають, але при цьому бути безсилим, просто не під силу. Морально це дуже вбиває. Випалює в тобі все людське. Реанімація в ці моменти схожа на газову камеру. Допоможіть. Допоможіть будь ласка. Надайте цій ситуації розголосу, допоможіть врятувати людей. Нам потрібен криоциліндр мінімум на дві тонни. Але його немає".

Як повідомляв "Апостроф", лікар-інфекціоніст і кандидат медичних наук Юрій Жигарев звернув увагу, що в Україні, на відміну від США, влада не несе відповідальність за побічні ефекти після вакцинації від коронавірусу.