В Україні найближчим часом не варто очікувати масових акцій протесту через запровадження жорсткого карантину.
Про це в коментарі "Апострофу" повідомили політтехнолог Дмитро Раімов, політичний експерт МЦПД Ігор Петренко і політичний психолог Світлана Чуніхіна.
Вони назвали чотири чинники, які поки впливають на ситуацію і віддаляють акції протесту.
Перший з них полягає в тому, що за фактом ніякого локдауна в Україні немає.
"Влада робить вигляд, що вона все закрила, а люди роблять вигляд, що вони повірили, що все закрито. Навіть якщо зараз продзвонити центральні ресторани Києва, то можна побачити, що вони все приймають замовлення і працюють", - сказав Раїм.
Другий фактор - для проведення масових акцій потрібні ресурси і організатори, яких також поки немає.
"Так, про необхідність підтримки малого і середнього бізнесу кажуть всі політики. Але виступити хедлайнерами протестів? Ніхто на це не піде. Тимошенко не піде, "Голос" теж, адже вони думають про можливості широкої коаліції, у ОПЗЖ зараз внутрішні великі проблеми. Сумнівно , що і Порошенко підтримає", - сказав Петренко.
Світлана Чунихина вважає, що третім чинником може бути те, що культура європейського і українського протесту принципово відрізняється.
"Негатив, пов'язаний з локдауном, відноситься до побоювань за економіку, зарплати і робочі місця. Але з чим порівняти? Чи є хороші приклади? У людей давно не було такого еталонного часу, коли було "добре". Перспективи помірно позитивні - усі розуміють, що це більш-менш тимчасова ситуація", - сказала вона.
Четвертим фактором може стати те, що найближчим часом влада може узгодити пакет заходів підтримки для бізнесу.
"Якщо станеться, це дасть розрядку населенню", - зазначає Петренко.
Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Протести проти локдауну: чи переможе голод смерть