В Україні вже другий місяць йде вакцинація. Але лікарі не особливо охоче її роблять.
Лікар одеської лікарні, опорної по COVID-19, розповів usionline, чому відмовився вакцинуватися.
Новий смертельний штам в Україні: чи зможе індійська вакцина перемогти заразу
За його словами, на це є три причини.
"По-перше, поки ми чекали вакцину, дві третини працівників вже встигли перехворіти "короною", і я в тому числі. Крім того, виразної інформації про те, чи потрібно вакцинуватися, якщо недавно перехворів, так ніхто дати не може", - каже лікар.
Він зазначає, що краще спочатку вакцину віддати тим, хто ще не хворів, у кого немає антитіл і хто має високі шанси померти.
По-друге, плутанина в інформації нікому не додала довіри, каже лікар. За його словами інформація про вакцини тільки ще більше заплутала українців. То Україна робить свою вакцину, то закуповує китайську, то американську, то індійську. І це за його словами не вселяє довіри.
По-третє, лікарів також хвилює швидкість виготовлення вакцини. Зазвичай препарати тестують роками, перевіряють, оцінюють всі ризики. Ці вакцини були досить швидко виготовлені. "Звичайно, ті, хто вникав в процеси, зрозуміли, що насправді вакцина не так вже й швидко була виготовлена, раніше вже проводилися дослідження в цій сфері. Але більшість медиків вже рік живуть на межі своїх можливостей, і витрачати час на те, щоб вникнути в особливості виготовлення вакцин, не мають сил", - зазначив він.
"Мені незрозуміло, якої довіри до вакцинації можна вимагати, якщо саме управління охорони здоров'я каже, що у вакцинованих медиків масово проявляються побічні ефекти", - додав лікар.
В Україні за минулу добу, 25 березня, зафіксовано 18 132 нових випадки коронавірусу, що стало новим антирекордом.