RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

В Україні хочуть знизити ціни на внутрішні перельоти: скільки коштують зараз і що буде далі

В Україні ціни на внутрішні авіаперельоти в середньому вищі, ніж в Європу, але вартість квитків в межах країни хочуть знизити.

Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".

Парадоксально, але полетіти, наприклад, до Польщі з України можна за 20-30 євро (670-1000 гривень), а іноді, і за 10 євро (близько 340 гривень). Але при цьому ціна за переліт Одеса-Харків становить 810 гривень (український національний лоукостер - компанія Skyup Airlines). Вартість врахована лише з ручною поклажею, а за квиток з багажем доведеться заплатити 1 383 гривні.

А "Міжнародні авіалінії України" пропонують переліт Одеса-Київ за 1 800-2 000 гривень за економ-клас.

Вирішити дане питання з ціною на внутрішні авіаперельоти допоможе рішення української влади про скасування ПДВ. За словами експерта в сфері транспорту Кирила Новікова, це допомогло б стимулювати внутрішній туризм в Україні.

"Тільки ледачий не говорив, що Україна - чи не єдина країна в Європі, яка не прийняла жодних заходів з підтримки цивільної авіації (під час пандемії коронавірусу - "Апостроф"). Тому це останнє рішення щодо ПДВ - це хоча б щось", - сказав експерт.

Колишній перший заступник міністра інфраструктури України, директор громадської організації "Інфраструктурний рада", експерт Українського інституту майбутнього Володимир Шульмейстер зазначив, що в багатьох цивілізованих країнах ставка ПДВ є диференційованою для різних видів товарів і послуг (саме тому ціни на продукти харчування в деяких європейських країнах нижчі, ніж в Україні - "Апостроф"). В Україні ставка на все - 20%. Відповідно, диференційований підхід може бути застосований, наприклад, до авіації.

"Якщо регулюється або забирається ПДВ, такому напрямку дається перевага по розвитку - або в порівнянні з іншими видами транспорту, або в порівнянні з тим, що було раніше. Тут з'являється перевага, хоч і незначна, і є надія, що це дасть поштовх внутрішньоукраїнським перевезенням", - пояснив експерт.

Крім того, додав Шульмейстер, для перевезень, які здійснюються за межі України, ПДВ вже немає: "Тому внутрішньоукраїнські перевезення, по суті, приводяться у відповідність з міжнародними правилами".

Як повідомляв "Апостроф", українці мають можливість відпочити на травневі свята не тільки на території країни, а й за кордоном. Адже завдяки кільком державним святами, люди зможуть сумарно відпочивати 13 днів.