У середу, 2 червня, Верховна Рада підтримала за основу проект закону, яким передбачено встановити в Україні єдиний прожитковий мінімум, прив'язаний до 40% середньої зарплати у країні.
Про це повідомляє кореспондент "Апострофа" з парламенту.
За відповідний законопроект №3515 проголосували 253 нардепа.
У цьому документі прожитковий мінімум визначено як прийнятний рівень витрат, який дозволяє підтримувати достатній рівень життя людини, властивий суспільству. Він буде визначатися в розрахунку на одну людину в процентному співвідношенні до середньомісячної зарплати в Україні за рік, що передує року формування державного бюджету на наступний рік, з урахуванням прогнозного рівня інфляції поточного року.
Згідно із законопроектом, процентне співвідношення розміру прожиткового мінімуму до середньомісячної зарплати має становити не менше:
- в 2021 році - 40 відсотків;
- у 2022 році - 41 відсоток;
- в 2023 році - 42 відсотки;
- в 2024 році - 43 відсотки;
- в 2025 році - 44 відсотки;
- в 2026 році - 45 відсотків;
- в 2027 році - 46 відсотків;
- в 2028 році - 47 відсотків;
- в 2029 році - 48 відсотків;
- у 2030 році - 49 відсотків;
- в 2031 році - 50 відсотків.
Підвищення розміру прожиткового мінімуму Кабінет міністрів повинен буде провести в тому випадку, якщо фактичний розмір прожиткового мінімуму протягом трьох місяців перевищує більш ніж на 10% розмір затвердженого прожиткового мінімуму.
Для спостереження за динамікою рівня життя в Україні буде створено спеціальний орган виконавчої влади, який буде проводити опитування домогосподарств щодо фактичних витрат на продукти харчування, непродуктові товари, послуги, догляд за дітьми і процентного розміру заощаджень в структурі витрат домогосподарств.
Зміниться також встановлення розмірів посадових окладів: не в залежності від прожиткового мінімуму, а від мінімального розміру посадового окладу для відповідних категорій працівників, який передбачено затверджувати законом про держбюджет на відповідний рік.
Як повідомляв "Апостроф", у вівторок, 1 червня, Верховна Рада прийняла закон №5246 про введення так званого "суду в смартфоні".