Вчені Інституту рибного господарства і екології моря пояснили, чому останнім часом узбережжя Азовського моря усіяне медузами.
Про це пише видання РІА Мелітополь.
За словами фахівців, в Азовському морі сьогодні можна зустріти два види медуз - корнерот і аурелія або медуза вухата.
Медузи несуть шкоду не тільки людям, а й іншим мешканцям моря.
"Крім прямої шкоди здоров'ю людини через опіки щупалець і органічного забруднення водойми, медузи ще й виступають потужними конкурентами цінних промислових риб, які, так само, як і медузи, споживають планктон. Більш того, медузи здатні навіть на пряме знищення дрібних личинок і ікри пелагічних риб", - стверджують вчені.
Поширення медуз на "азовських" курортах може бути пов'язано зі збільшенням їхньої популяції в Чорному морі, а в Азовське вони потрапляють через Керченську протоку навесні.
Зростання популяції медуз науковці ще пояснюють поступовим наближенням солоності Азовського моря до солоності Чорного моря, що пов'язано зі змінами у водному балансі Азовського басейну.
"... Достатньо теплі зими, що може сприяти успішній зимівлі навіть теплолюбних медуз, а також масова присутність планктону, який є кормом для медуз ... Найвища чисельність медуз в Азовському морі була зареєстрована в 1978 р (близько 7 млрд. штук.). При цьому ще в 2018 році їх чисельність в Азовському морі оцінювалася на рівні 10 млн. особин", - продовжили в Інституті рибного господарства.
Раніше ми розповідали, що в Бердянську відпочиваючі скаржаться на навалу медуз .