Штам "Дельта" вже атакував деяких українців та на цьому тижні дістався і до Києва. Міністерство охорони здоров'я розповіли де роблять дослідження на виявлення цього вірусу.
Про це повідомили у пресслужбі МОЗ виданню "Новини.LIVE".
При наявності реагентів тести на небезпечніший варіант COVID-19 можуть проводити у лабораторіях:
- Інституту молекулярної біології і генетики НАН України (ІМБГ);
- ДУ "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського Національної Академії медичних наук України" (на основі договору з АТ "Фармак").
Також Лабораторія Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) МОЗ України отримує відповідні зразки з обласних лабораторій, а потім через скринінг виявляють спільну мутацію у спайковому білку N501Y. Далі Центр передає результати щотижня в регіональні референс-лабораторії, що визначені Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
ВООЗ передасть в рамках гуманітарної допомоги тест-системи для ПЛР-виявлення штаму на понад 2 тис. досліджень. Вони будуть передані на рівень обласних центрів.
Наразі ПЛР-тести в Україні можуть виявити тільки факт захворювання коронавірусом. Специфічні ПЛР-тести же визначають конкретний штам COVID-19, його застосовують на другому етапі діагностики, коли підтверджується факт хвороби.
Крім того, виявити "Дельту" можуть приватні лабораторії, які мають секвенатор - пристрій для розшифровки ДНК.
Читайте детальніше в матеріалі "Апострофа": Україні загрожує вибух заражень на COVID-19: коли і яким буде новий локдаун