RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

24 листопада

Всі новини

Еколог назвала головну проблему водопровідної води в Україні

Вода в тілі людини є одним з найважливіших елементів для життєдіяльності - вона має низку корисних властивостей. Але це тільки, якщо вона чиста. А що робити, якщо вона брудна? І як визначити, яку воду можна пити, а яку ні?

Про те, як чистою є вода в кранах і чи можна її вживати, в ефірі програми Апостроф SCIENCE на Апостроф TV розповіла еколог, експерт з охорони водних ресурсів Мар'яна Гінзула.

За її словами, вітчизняний ДержСанПіН має майже 126 показників, ще понад 80 регламентуються в Україні – цього достатьо. У той же час, за стандартами Всесвітньої організації охорони здоров'я та низки інших організацій існує набагато менше показників. Так, європейські організації контролюють воду за 50-60 показниками.

роблема полягає в тому, що водопровідна вода не так небезпечна, як би дивно не пролунало, бо вона доведена до безпечних показників. Її проблема в тому, що вона неприємна, здебільшого має якесь візуальне забарвлення, яке завжди всіх жахає, або має неприємний запах. Це те, що відлякує", - зазначає Гінзула.

Еколог також додала - вода після очищення проходить десятки, а іноді - і сотні кілометрів проходить дуже забрудненими трубами до кінцевого споживача, де насичується залізом.

"Вода як універсальний розчинник, будучи очищеною, все вбирає в себе, і по дорозі набирає багато "друзів" і різних елементів", - підкреслила фахівець.

Детальніше читайте у матеріалі "Апострофа": В Україні вода з-під крана безпечна, а з колодязів і свердловин пити не варто - еколог