У Міністерстві оборони України виступили з роз'ясненням щодо взяття на військовий облік жінок.
Про це повідомляє "Апостроф" із посиланням на прес-службу Головного управління розвідки МО України.
У відомстві відповіли на основні питання, пов'язані з прийомом жінок на облік у територіальних центрах комплектації та соціальної підтримки військовослужбовців (ТЦК та СП, колишні військкомати – "Апостроф"). Зазначається, що жінки перебували на військовому обліку і раніше, але це стосувалося обмеженого кола професій, таких як лікарі, жінки-військовослужбовці запасу. Тепер зміни в законодавстві розширюють можливості взяття на облік жінок інших спеціальностей та професій.
"Метою прийняття змін до Закону ставилося удосконалення організаційно-правових основ комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань високопрофесійним особовим складом як у мирний час, так і в особливий період. Це дозволить збільшити кількість висококваліфікованих, навчених за відповідними спеціальностями та тих, що опанували відповідні професії, військовозобов'язаних. Система військового обліку та діяльності місцевих органів військового управління буде приведена у відповідність до стандартів НАТО", - зазначають у Міноборони.
На термінову військову службу жінок не будуть забирати - впродовж 2022 року українкам не варто очікувати будь-яких проблем. Надалі за ухилення від військового обліку, як і для чоловіків, після попередження із територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки передбачені штрафи, попереджають у відомстві.
Жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу або залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час. У мирний час жінки можуть бути призвані на військову службу та у військовому резерві лише у добровільному порядку (за контрактом).
Взяттю на військовий облік підлягають усі жінки віком від 18 до 60 років, які мають спеціальність та/або професію, що є спорідненою з відповідною військово-обліковою спеціальністю, передбаченою у наказі Міноборони України №313 від 11 жовтня 2021 року. При цьому військово-облікова спеціальність визначається не тільки наявністю диплома, але також і досвідом роботи у тій чи іншій сфері діяльності - ще сюди включається класифікація видів економічної діяльності (КВЕД - "Апостроф") фізичної особи-підприємця. Остаточно належність до військово-облікової спеціальності визначається у територіальному центрі комплектування.
Процес взяття на військовий облік подібний до того, який проходять чоловіки. Коли облік повноцінно запрацює, у мірі потреби жінкам будуть пропонувати брати участь у зборах чи тренуваннях. А при влаштуванні на нову роботу, серед документів треба буде надати й військово-обліковий.
У той же час, при зміні професії потрібно буде інформувати територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, що дозволить краще відстежувати наявні людські ресурси.
Вагітні жінки та з малолітніми дітьми теж беруться на військовий облік. Як і у випадку з чоловіками, у ТЦК та СП для жінок враховуватиметься стан здоров'я людини та її сімейні обставини.
"Країна має знати свої резерви, ми маємо бути готові, тому що ситуація зобов'язує. До кінця 2022 року в Генеральному штабі Збройних Сил України буде проведено аналіз змін кількості військовозобов'язаних жінок, які перебувають на військовому обліку" , - резюмували у Міноборони.
Раніше ми повідомляли, що соцмережі бурхливо відреагували на нововведення Міноборони України веселими фотожабами та їдкими коментарями.