RU  UA  EN

Четвер, 9 січня
  • НБУ:USD 42.15
  • НБУ:EUR 43.55
НБУ:USD  42.15
Суспільство

Новини

8 січня

Всі новини

Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: прості поради психолога

Війна впливає на морально-психологічний стан кожної людини. Особливо вразливими є підлітки, які вже все розуміють, але ще не вміють справлятись із своїми емоціями та почуттями.

МВС України опублікувало поради психологів із UNICEF про те, як підтримати своїх дітей-підлітків.

Говоріть і слухайте. Знайдіть час, щоб уважно вислухати розповіді дітей про їхні почуття та думки, а також роз'ясніть ситуацію, у якій опинилася країна в загальному та зокрема ваша родина відповідно до вікових особливостей.

Дозвольте емоціям бути. Поділіться своїми почуттями, поясніть, що показувати емоції - це нормально. Однак надалі важливо стабілізуватися і відволіктися буденними справами настільки, наскільки це можливо.

Плануйте майбутнє. Робіть плани та майбутнє, мрійте про життя, яке настане після перемоги України. Ці розмови надихають та стабілізують.

Обіймайтеся. Тактильні контакти надзвичайно корисні в умовах постійного стресу, тому обіймайтесь не менше 8 разів на день.

Дивіться улюблені фільми. Це можна зробити навіть в укритті. Краще обрати життєствердні фільми, які дарують віру й надію, обговорюйте побачене. Нагадуйте дитині, що після кризи завжди піднесення.

Читайте вголос. Спільне читання вголос дає відчуття захищеності та спокою. Корисним буде і перечитування уже прочитаного, і нові книги.

Хваліть дитину. Відмічайте навіть незначні досягнення. Вселяйте підлітку віру у свої сили та пропонуйте підтримку.

Заохочуйте спілкування дитини з однолітками. Для підлітків спілкування з друзями є дуже важливим. Сприяйте цьому, розкажіть дитині, як вона може підтримати друзів, яким важко впоратися з емоціями.

Долучайте підлітків до допомоги іншим. Однак, це актуально лише за умов максимальної безпеки. Поясність дитині, як можна волонтерити та допомагати іншим, а ще краще покажіть це на своєму прикладі.

Стежте за змінами в поведінці. Зверніться за онлайн-консультацією до психолога, якщо стан дитини викликає занепокоєння.

"Пам’ятайте, ви незамінні в житті дитини. Ви для неї опора та острівець безпеки. Бути такою людиною можливо лише за умови, коли ваш ментальний стан залишається стабільним та стійким", - наголошують психологи.

Раніше "Апостроф" писав те, як упоратись із стресом під час війни.