Унаслідок повномасштабного вторгнення країни-терориста Росії на територію України мільйони наших громадян опинились в районах активних бойових дій, хтось ховався в бомбосховищах, а хтось був змушений терміново евакуюватись. До того ж більше ніж 600 тисяч українців примусово депортували в РФ.
Мінцифра зібрала перелік онлайн-сервісів, які допоможуть шукати зниклих родичів та близьких.
- Пошук зниклих — один із найбільших ресурсів для пошуку людей, зниклих під час війни. У Telegram-каналі легко орієнтуватися за допомогою хештегів із назвами міст.
- Пошук Україна 2022 — Telegram-канал для пошуку людей по всій Україні. Щоб подати заявку на пошук, треба заповнити Google-форму, що надійде волонтерам та бійцям ТрО.
- Знайди рідних — бот, створений за ініціативи "Міжнародної асоціації кібербезпеки" та інших громадських організацій.
- Розшук за даними Національного інформаційного бюро надає інформацію про зниклих військових і цивільних — як загиблих, так і полонених або депортованих з України
Також створені чатботи для пошуку зниклих дорослих і дітей в окремих регіонах.
- Надія Харків - пошук зниклих людей у Харкові
- Шукаю рідних Київська область - бот для пошуку зниклих у передмісті Києва та Київській області.
Окрім цього, існує окрема процедура для пошуку зниклих або загиблих мешканчів Бучі. Бучанська окружна прокуратура пояснила алгоритм дій для тих, у в Бучі загинули близькі люди, але їх поки що не знайшли:
- Подати заяву до Бучанського Районного управління поліції (м. Боярка, вул. Хрещатик, 88) в письмовому вигляді або на лінію "102" для реєстрації кримінального провадження.
- Окремо звернутися з відповідним запитом щодо доставлення тіла загиблого до Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи (м. Київ, вул. Докучаєвська, 4), та до Київського обласного бюро судово-медичної експертизи (м. Київ, вул. Оранжерейна, 7).
- Якщо є можливість, надати зразки ДНК загиблої особи для проведення порівняльного аналізу.
- Надати органу досудового розслідування актуальні фото загиблої особи для перевірки серед невпізнаних тіл, детальний опис зовнішності, особливих прикмет, використовуваних транспортних засобів тощо.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що станом на 8 квітня в Бучі серед 320 осіб, убитих російськими окупантами, вдалося ідентифікувати 163 загиблих.