RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Суспільство

Новини

22 січня

Всі новини

Не обов'язково відправлять воювати: що потрібно знати про цільову мобілізацію

Українська влада продовжила до 23 серпня військовий стан та загальну мобілізацію в країні. Крім тих, кого мобілізуватимуть для участі у бойових діях, будуть закликатися й ті, хто братиме участь у післявоєнному відновленні України за цільової мобілізації.

Прийнятий Верховною Радою проєкт закону №7144 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності у сфері довкілля та щодо цивільного захисту на період дії воєнного стану" передбачає можливість реалізації цільової мобілізації у відновлювальний період після завершення військових дій для ліквідації їх наслідків.

Це означає, що українців залучатимуть до ліквідації наслідків воєнних дій на територіях, що постраждали від російської агресії, та їх відновлення. Такі громадяни не будуть закликатися для участі у бойових діях, вони працюватимуть на територіях після проведення розмінування та аварійно-рятувальних робіт із збереженням робочого місця, посади та середньої ЗП даних призовників.

Це також зазначено у статті 83 Кодексу цивільного захисту.

"З метою ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру державного рівня та їх наслідків може проводитися цільова мобілізація у порядку, визначеному Законом України Про правовий режим надзвичайного стану та іншими нормативно-правовими актами", - йдеться у статті.

У законопроєкті №7144 стверджується, що проведення цільової мобілізації у відновлювальний період можливе після завершення військових дій для ліквідації їх наслідків. Президент України Володимир Зеленський визначатиме терміни, вид, обсяги та порядок проведення такої мобілізації у рішенні про її проведення.

Для ліквідації наслідків війни будуть залучені насамперед сили цивільного захисту, їм допомагатимуть аварійно-рятувальні служби, пожежно-рятувальні та інші підрозділи. Працездатне населення України добровільно залучатимуть у разі, якщо виникне потреба у додаткових ресурсах.

Завдання, які мають виконувати особи, які закликаються для цільової мобілізації:

  • ліквідація наслідків бойових дій та надзвичайних ситуацій;
  • ліквідація наслідків у постраждалих населених пунктах;
  • вжиття заходів щодо відновлення об'єктів критичної інфраструктури сфери життєзабезпечення населення.

Нагадаємо, в Україні деякі категорії військовозобов'язаних громадян мають право отримати відстрочку від мобілізації за допомогою "броні".