RU  UA  EN

Субота, 21 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

20 грудня

Всі новини

Не воювати, а працювати: хто підлягає цільовій мобілізації і що це означає

Кабінет міністрів України розширив поняття цільової мобілізації - тепер мобілізовані за такою формою будуть допомагати ліквідовувати наслідки бойових дій на звільнених територіях.

Про це розповіла юристка Любов Лукашук для "Свої".

Донедавна під цільовою мобілізацією мали на увазі запобігання та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, але у зв'язку зі значиними руйнуваннями на українських територіях, які звільнили від російського окупаційного війська, поняття розширили.

Зараз цільова мобілізація залучатиме українців до ліквідації наслідків бойових дій, тобто призовники працюватимуть на територіях, які потребують відновлення, але вже оброблені саперами, рятувальниками тощо.

Цілі цільової мобілізації:

  • ліквідація наслідків бойових дій та надзвичайних ситуацій;
  • усунення наслідків у населених пунктах та територіях, які постраждали;
  • вживання заходів щодо відновлення об’єктів критичної інфраструктури сфери життєзабезпечення населення.

Крім того, що мобілізованого не відправляють на фронт, йому зберігають місце роботи, посаду та заробітну плату. Під час цільової мобілізації для соціальних послуг цілком можуть залучити волонтерів без документів, що підтверджують їхній професійний рівень.

Також юристка зазначила, що проводити цільову мобілізацію можуть тільки після завершення бойових дій, а терміни та обсяги мобілізації визначає президент.

Раніше "Апостроф" повідомляв, які міста України доведеться відбудовувати заново.