Повномасштабна війна з російськими окупантами призведе до подорожчання нерухомості у низці українських регіонів, крім того, з 1 червня діє низка вимог при її продажу.
Про це повідомляється на Facebook-сторінці Юридичний порадник для ВПО.
У разі укладення договору купівлі-продажу, обміну чи дарування нерухомості під час воєнного стану забороняється перепродувати, дарувати чи іншим чином відчужувати таке майно протягом місяця з дня державної реєстрації права власності на нього.
Посвідчити договори купівлі-продажу, обміну, дарування можуть лише нотаріуси, включені до Переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану здійснюються нотаріальні дії з цінного майна. Перед укладанням угоди необхідно перевірити право нотаріуса завіряти договори купівлі-продажу нерухомості на сайті Мін'юсту за посиланням .
Крім того, з червня укласти договір купівлі-продажу нерухомості можна не лише там, де вона знаходиться. Завірити договір купівлі-продажу нерухомого майна можна у нотаріусів:
- за зареєстрованим місцем проживання покупця чи продавця;
- за місцем розташування такого майна
- за місцезнаходженням юридичної особи, якщо покупцем або продавцем виступає суспільство, підприємство і т.д.
З червня є можливість завіряти договори купівлі-продажу нерухомості, що знаходиться в районах бойових дій, що включені до Переліку територій обмеженого доступу.
Укласти договори про відчуження нерухомого майна (купівлю-продаж, обмін тощо) дозволено на підставі довіреності, проте лише за умови, що вона містить опис відповідних повноважень представника та зареєстровано у Єдиному реєстрі довіреностей. При цьому має пройти не більше одного місяця з дня завірення такої довіреності нотаріусом або не більше двох місяців, якщо її було завірено консульською установою України, або уповноваженим органом іноземної держави.
Якщо минуло більше часу, представник має надати нотаріусу заяву від власника нерухомості щодо підтвердження дії довіреності.
Читайте також матеріал "Апострофа": Ринок нерухомості під час війни: нові реалії, виклики та відродження.