RU  UA  EN

Середа, 15 травня
  • НБУ:USD 39.40
  • НБУ:EUR 42.35
НБУ:USD  39.40
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

Мобілізація в Україні: кого стосуватиметься підвищення граничного віку

Під час загальної мобілізації в Україні, центри комплектування зацікавлені лише в якісних та досвідчених кадрах, особливо тих, хто перетнув граничний вік призову. У Верховній Раді запропонували підвищити граничний вік призовників для всіх бажаючих іти воювати.

Про це розповів автор цієї ініціативи, народний депутат України, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики Ярослав Юрчишин у своїй колонці на сайті "НВ".

"Кого буде стосуватися підвищення граничного віку? Тільки охочих. Тільки тих, хто добровільно прийшов у свій територіальний центр комплектування і виявив бажання стати на захист країни", - наголосив він.

За словами нардепа, окрім бажання воювати має бути ще бойовий досвід: Афганістан, АТО, ООС, миротворчі операції тощо. Також такий громадянин має успішно пройти медкомісію. Без цих умов неможливо подовжити собі граничний вік. Однак, якщо всі етапи пройдено, то військкомат може запропонувати повернутися на облік, підписати контракт із ЗСУ та почати виконувати бойові завдання.

Як зазначив Юрчишин, мета цього законопроєкту - дати центрам комплектування досвідчених найкращих солдатів, майорів, підполковників та полковників, а також якісних солдатів, сержантів і не тільки, які об'єктивно можуть бути корисними на фронті.

Водночас він заявив, що мобілізовувати невідповідних за станом здоров'я або без досвіду, не будуть.

"Повірте, що війська зацікавлені лише в якісних кадрах. Особливо якщо йдеться про осіб, які вже перетнули граничний вік призову", - уточнив український політик.

Раніше "Апостроф" розповідав, чи можуть вас відправити на фронт, якщо ви не готові воювати і не вмієте тримати в руках зброю.