RU  UA  EN

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

Крок назад: НСЖУ розкритикував голосування Ради за скандальний закон про ЗМІ

Схвалення у першому читанні законопроекту про медіа – це крок назад від стандартів свободи слова, до якої ми звикли в Україні.

Про це заявив голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко.

“Сьогодні у Верховній Раді у першому читанні проголосовано законопроект “Про медіа”. Автори змогли зібрати 233 голоси "за" завдяки підтримці 12 депутатів колишньої ОПЗЖ. У повному складі не голосували депутати з ЄС та “Голосу”. Прийняли новий законопроект, до якого внесли зміни лише кілька тижнів тому. Не було широкого обговорення з журналістами, експертами та медійниками”, – написав він у Facebook.

Глава НСЖУ наголосив, що у новій редакції лише 10% законопроекту містять норми, які є в зобов'язаннях України перед Європейським Союзом, а решта пунктів виписана з метою отримання владою більшого впливу на медіа за допомогою приписів, штрафів та закриття. Все це робитиметься за гроші платників податків.

“Фактично цей закон – про Нацраду у всіх іпостасях та для всіх журналістів у всіх медіа. Чи є голоси “за” серед журналістів? Є. Лічені голоси є. Але представники реальних онлайн та друкованих ЗМІ, які намагаються вижити на зруйнованому війною медіаринку, цей закон не підтримують. А представники теле та радіо компаній, які вже регулюються Нацрадою, цей закон не критикують”, – йдеться у повідомленні.

Томиленко заявив, що Національна спілка журналістів України виступає проти законопроекту “Про медіа” та за виконання Україною зобов'язань перед ЄС. Він зазначив, що у поточній редакції законопроект може стати гальмом європейської інтеграції замість того, щоб стати виконанням директиви Єврокомісії щодо аудіовізуальних послуг.

“Не потрібно вводити в оману європейців і думати, що ви розумніші за них і вони не помітять інструментів цензури, які влада намагається впровадити до законодавства під виглядом вимог ЄС. Атака під фейковим прапором не пройде. Влада не врахувала жодного пункту з численних критичних зауважень від українських журналістів, експертів та міжнародних фахівців. Проголосувавши законопроект про медіа, депутати принизили сотні українських журналістів із десятків редакцій, які зібрали підписи проти цього проекту”, – додав голова НСЖУ.

Раніше екснардеп Борислав Береза заявив, що депутати від фракції "Слуга народу" готують закон, який може перетворити Україну на аналог Росії у питанні контролю над ЗМІ.