RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

22 листопада

21 листопада

Всі новини

Як зі "звичайної" пенсії перейти на втрату годувальника: оприлюднений порядок

У деяких людей може виникнути необхідність змінити спосіб отримання пенсій, а в окремих випадках громадяни мають можливість змінити тип виплат, оформивши пенсію через втрату годувальника.

Утім, як інформує сайт "На пенсії", розраховувати на неї можуть лише люди, які вважаються непрацездатними та перебували на утриманні покійного родича.

Як зазначається, до Пенсійного фонду звернулася 75-річна жінка, яка отримує пенсію у 3625 гривень. У серпні помер її чоловік, який отримував 6850 гривень. Жінка цікавилася, чи може вона перейти на його пенсію, аби отримувати більше, ніж нині.

У Пенсійному фонді відповіли, що у конкретному випадку йдеться про доцільність переходу з пенсії за віком на пенсію через втрату годувальника. Така пенсія призначається непрацездатним членам сім’ї померлої особи, які перебували на її утриманні.

Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" визначено, що дружина, яка досягла пенсійного віку, належить до непрацездатних членів сім’ї та має право пенсії у зв’язку із втратою годувальника зокрема, якщо на момент смерті чоловіка вони проживали разом. Тому, незважаючи на те, що жінка сама отримувала пенсію, вона має право, у разі доцільності, перейти на пенсію через втрату годувальника.

Така пенсія призначається у розмірі 50% пенсії за віком померлого годувальника. Тобто, якщо у померлого чоловіка пенсія була нарахована в сумі 6 850 грн, то вдові може належати 3 425 грн. Крім того, особа, яка досягла 75 років, має право на встановлення щомісячної компенсаційної виплати до пенсії у розмірі 456 гривень. Тож у сумі ця пенсійна виплата може становити 3 881 грн.

У таких умовах доцільно перейти з пенсії за віком на пенсію через втрату годувальника. Для переведення на пенсію у зв’язку із втратою годувальника потрібно звернутися з відповідною заявою та необхідними документами до Пенсійного фонду України. Переведення з одного виду пенсії до іншого здійснюється з дати подання заяви з відповідними документами.

Нагадаємо, як інформував "Апостроф", у Кабміні пояснили нюанси виплат п'яти пенсій на звільнених від окупантів територіях.