Президент Росії Володимир Путін не відмовляється від своїх спроб захопити Україну, триває повномасштабна війна і до мобілізації має бути готовий кожен військовозобов'язаний українець. При цьому існують правила вручення повісток.
Про них у своєму Instagram нагадала адвокат Юлія Міхай-Седова.
Вона наголосила, що уповноважені представники центрів комплектування повинні вручати повістку з дотриманням усіх норм закону, інакше дії військових комісарів вважатимуться незаконними та можуть бути оскаржені.
За словами адвоката, повістку у військкомат можуть вручати за місцем проживання, на роботі та в будь-якому громадському місці.
Читайте також: Повістку в Україні можуть видати в будь-якому місці, але ви можете відмовитися: коли можна не підписувати
У документі має бути зазначена наступна інформація:
- ПІБ керівника територіального центру комплектування (колишні військкомати - "Апостроф"), який підписав повістку.
- ПІБ та домашня адреса призовника – без помилок. Адвокат зазначає, що вписувати дані одержувача у повістку при одержувачі незаконно.
- Спеціальність, зазначена у повістці має відповідати спеціальності у військовому квитку.
- Вид повістки, а також дата, точне місце прибуття та час.
- Документи, які призовникові потрібно мати при собі.
- Печатка та підпис військового комісара.
Адвокат наголосила, що закон не передбачає "вручення" повістки телефоном або електронною поштою. У цьому випадку виклик до територіального центру комплектування вважатиметься незаконним.
Раніше "Апостроф" розповідав, хто за законом може вручати повістки у військкомат в Україні.