RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Суспільство

Новини

22 січня

Всі новини

Геловін 2022: що можна і не можна робити на свято 31 жовтня

Геловін святкують у ніч з 31 жовтня на 1 листопада, дотримуючись при цьому традицій та заборон.

Про те, що дозволено та заборонено робити на Геловін, розповідає "Апостроф".

Це свято також відоме, як Відьмина ніч або День Усіх Святих. Остання назва прижилася після поширення християнства. Насправді ж історія Геловіна стосується традицій стародавніх кельтів в Ірландії, які святкували "день мертвих" і дні жнив, а також свята Самайн - традиційного для Шотландії. І коли з цих країн емігранти масово прибували у США, то завезли Геловін на нові землі.

Читайте також: Топ-5 ідей костюмів на Геловін для дітей та підлітків, на які не треба витрачатися

Традиції Геловіну

Найголовніший символ Геловіну - це гарбуз, вирізаний у формі черепа. Крім того, жодне святкування не обійдеться без карнавальних костюмів, поєднань чорного і помаранчевого кольорів, містичних історій та солодощів.

Що готують на Геловін

Традиційні страви на Геловін - це домашні іриски, яблука в карамелі, цукерки у вигляді кукурудзи тощо. Зокрема, в Ірландії печуть хліб бармбрек із родзинками, у який додають горох, тріску, монети, кільце та клаптик тканини. Хліб нарізають і роздають гостям, а потім дивляться, що кому випало: горох - не чекай швидкого весілля, тріска - до неприємностей у сім'ї, монета - до багатства, кільце - до швидкого весілля, тканина - до бідності.

Що заборонено на Геловін

Що не можна робити на Геловін:

  • вбивати павуків,
  • відмовляти в допомозі,
  • пускати в будинок чорного кота, який дивним чином опинився біля ваших дверей, оскільки це може бути злий дух у вигляді тварини,
  • залишати двері чи вікна відчиненими,
  • обертатися на звуки кроків за спиною (це можуть іти мерці),
  • залишатися вдома одному,
  • залишати білизну на мотузці після заходу сонця (її прокляне нечисть).

Чим варто зайнятися на Геловін

Люди можуть пити алкоголь, наприклад, глінтвейн, але також не забути пригостити ним душі мертвих. Це можна зробити, розливши спиртне на перехрестях, оскільки в геловінську ніч межа між нашим світом і світом мертвих стає тонкою.

Традиційне заняття - ходити в гості за солодощами. Це пов'язано із віруванням, що мертві душі повертаються у світ живих у пошуках смаколиків і тепла, а серед переодягнених у страшні костюми людей їм легко загубитися й розраховувати на пригощення.

Також вважається доцільним цього дня робити непристойні пропозиції та грати в азартні ігри.

Раніше "Апостроф" писав, як зробити ліхтар з гарбуза на Хелловін, щоб відклякати злих духів.