З першого дня повномасштабного російського вторгнення в Україні було оголошено загальну мобілізацію. Згодом список тих, хто не підлягає призову, скоригували, серед них – люди, які мають інвалідність, багатодітні батьки, депутати та інші.
Про це повідомляє "Апостроф".
Читайте також: Нова хвиля мобілізації: як зміниться призов до ЗСУ у листопаді
Групи людей, яких не мають права мобілізувати:
- працівники компаній, організацій та органів, яких "забронювали" для виконання своїх обов'язків.
- люди, які мають інвалідність чи тимчасово непридатні за станом здоров'я.
- громадяни, які мають та відповідають за трьох або більше дітей до 18 років. Під цю категорію також підпадають опікуни та батьки повнолітніх, які мають І чи ІІ групу інвалідності.
- особи, які самостійно виховують неповнолітню дитину.
- військовозобов'язані, які доглядають тяжкохворих членів сім'ї, наприклад дружину чи чоловіка, дитину, матір чи батька.
- опікуни, усиновлювачі, прийомні батьки та батьки-вихователі неповнолітніх дітей-сиріт та тих, хто позбавлений батьківського піклування.
- народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки, а також деякі категорії чиновників.
- військовозобов'язані особи, які мають вже службовця чоловіка та неповнолітньої дитини. Також до цієї категорії входять ті, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти внаслідок воєнних дій на Сході України.
- студенти вищих навчальних закладів, отримувачі професійної вищої освіти, учні на денній чи дуальній формі. Також під заклик не підпадають вчителі та викладачі.
Раніше ми писали, що таке мобілізація та які види її бувають.