RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

22 листопада

21 листопада

Всі новини

П'ять простих лайфхаків, які допоможуть зберегти тепло вдома без опалення

Через масовані обстріли російських окупантів критичної інфраструктури України, багато українців ризикують залишитися не лише без світла, а й тепла – деякі лайфхаки допоможуть пережити цю зиму.

Про це повідомляє "НВ".

Перестановка меблів

Для того щоб тепле повітря вільно переміщалося в приміщенні, меблі рекомендується поставити подалі від радіаторів, не менше одного метра один від одного.

Читайте також: Як скоротити витрати на комуналку і зберегти тепло в будинку: прості лайфхаки

Утеплення вікон

Багато холодного повітря проходить у будинок саме через вікна, тож до перших холодів їх необхідно утеплити. За словами експерта, саме правильна ізоляція будинку шляхом усунення витоків повітря може заощадити до 20 відсотків рахунків за електроенергію.

Усунення одягу з батарей

Сушіння білизни на батареї може не тільки викликати появу плісняви, але також і запобігатиме циркуляції тепла, що ускладнить роботу котла. Натомість необхідно використовувати сушарку для білизни або вішалку для рушників біля вікна, щоб ваші радіатори працювали ефективно.

Спустити повітря з батарей

Згодом у радіаторі накопичується повітря, що перешкоджає циркуляції гарячої води та правильному нагріванню, а це у свою чергу призводить до витрат енергії та грошей. Щоб спустити повітря з батарей, необхідно використовувати ключ від радіатора, стару тканину, щоб тримати ключ, і осудину для збору крапель води, які можуть витекти. Щоб визначити, чи потребує радіатор прокачування, можна помацати його, коли він увімкнений. Якщо в одних місцях спекотніше, ніж в інших, це означає, що радіатор потребує прокачування.

Постелити килим

Такий простий спосіб допоможе зберегти ноги в теплі взимку, а підкладка-протиковзка також може мати додаткову перевагу, забезпечуючи тепло. Варто зазначити, що на неізольовані підлоги може припадати від 10 до 20 відсотків втрат тепла у будинку.

Раніше ми писали, як зберегти в будинку тепло та заощадити на опаленні.