Через масовані обстріли росіянами критичної інфраструктури України, у багатьох містах спостерігаються перебої з електропостачанням - експерти прогнозують важку зиму. Однак, знаючи деякі лайфхаки, можна буде пережити незручності максимально комфортно.
Про це повідомляє "Апостроф".
Перш за все, варто подбати про утеплення вікон та дверей. Для цього необхідно перевірити їх термоізоляцію і місця продування проклеїти скотчем або герметиком, аби зменшити циркуляцію повітря. Також варто подбати про встановлення лиштви на двері, адже вона слугуватиме додатковим бар'єром від холоду. Окрім цього рекомендується звернути увагу на відкоси на вікнах – за необхідності їх необхідно замінити або проклеїти герметиком-ущільнювачем.
Читайте також: Як зігрітися у квартирі з холодними батареями: ТОП-12 лайфхаків
Варто зазначити, що багато тепла іде в приміщення під час готування, тому поки є електропостачання саме приготування їжі зможе на пару градусів підняти температуру у кімнаті. За відсутності електрики, але за наявності газу, підвищувати температуру повітря можна за допомогою газової плити, увімкнувши одразу кілька конфорок. Якщо відомий графік відключення світла, можна попередньо закип'ятити воду у великій каструлі, яка буде обігрівати приміщення, видаючи пар.
Також, необхідно пам'ятати, що чим світліше приміщення, тим більше у нього потрапляє сонячного світла, тому необхідно відкрити штори та звільнити простір на підвіконні аби сонячні промені проходили крізь скло та нагрівали приміщення. А от коли сонце сідає, кімнату навпаки потрібно закривати шторами, адже щільна тканина краще блокує потоки холодного повітря.
Окрім цього рекомендується постелити килим на підлогу, накрити ліжко теплим пледом чи ковдрою, накинути на диван та крісло по кілька подушок і прикрити покривалами. Текстиль буде зберігати в собі тепло і поступово віддавати його в навколишнє середовище.
Необхідно подбати, щоб тіло було у теплі – одягнути кілька шарів одягу або попередньо придбати термобілизну, а також випити гарячого чаю або кави.
Крім цього, можна зробити міні-обігрівачі зі свічки, бляшанки або пластикових пляшок.
Для обігрівача зі свічки знадобиться:
- пара керамічних горщиків з-під квітів;
- кілька гайок;
- болт - 1 шт.;
- цегла - 3 шт.;
- свічка - 2 шт.;
- тарілка - 1 шт.
Горщики з глини різного діаметра необхідно вставити один в інший і з'єднати їх металевим болтом, на який потрібно нанизати гайки. Під низ ставиться тарілка, але в неї свічка.
Для того щоб зробити обігрівач із бляшаної банки, потрібно взяти:
- бляшану банку;
- лінійку;
- маркер;
- шило;
- ніж;
- папір;
- спирт.
На банці потрібно закріпити паперову смужку, закріпивши її скотчем або клеєм. Далі по периметру смужки необхідно проколоти ножем чи шилом отвори. Потім у середину банки заливається близько 40 мл спирту, а банку закривається кришкою. Після того, як спирт вигорить, має вийде невелике полум'я, яке і обігріватиме приміщення.
Також можна зігрітися, лежачи в ліжку або працюючи за столом за допомогою саморобної грілки, набравши в пластикові пляшки гарячу воду.
Раніше ми писали, як зігрітися без опалення та електрики.