Через масовані атаки окупантів, в Україні прогнозують найважчу зиму з часів Другої Світової війни – необхідно зробити все можливе, щоб пережити цей час максимально комфортно. Крім іншого, рекомендується перевірити режими на вікнах та перевести їх у "зимовий" режим.
Як це зробити розповідає "Лайфхакер".
Режимами "зима" та "літо" неформально називають регулювання режиму стулки - влітку вона може прилягати нещільно, забезпечуючи мікропровітрювання, а взимку рекомендується закривати всі щілини, щоб не було холодних протягів.
Читайте також: Важливо не тільки утеплитися: що має бути в будинку кожного українця взимку
Залежно від конструкції фурнітури можуть знадобитися такі інструменти:
- шестигранний ключ 4 мм;
- ключ Torx T15 ("зірочка");
- ріжковий гайковий ключ 11 мм або пасатижі;
- плоска викрутка.
Далі необхідно відкрити вікно і оглянути торець стулки, знайшовши там круглі деталі, що стирчать, звані ексцентриками або цапфами. Вони можуть бути круглими з гніздом для ключа по центру або без нього, або овальними без отворів, а також знаходиться зверху або знизу.
Виходячи з цих даних, потрібно підібрати ключ. Найчастіше використовується 4 мм шестигранник, але, можливо, також доведеться використовувати пасатижі, гайковий ключ або відрегулювати вікно вручну.
Як правило, на торці деталі є маркування у вигляді крапок або рисок. У нейтральній позиції вона розташовується посередині вгорі чи внизу. Положення мітки у бік ущільнювача відповідає максимальному притиску, у бік вулиці - мінімальному. Запам'ятати просто: риска у кімнату — зима, риска на вулицю — літо. Використовуючи інструменти, рекомендується перевести всі ексцентрики у положення з максимальним притиском.
Після регулювання необхідно перевірити щільність прилягання елементів конструкції, взявши аркуш паперу і вставивши його між рамою і стулкою, а потім закривши вікно і спробувавши витягнути. Якщо налаштування виконані правильно, папір вийде насилу або порветься.
Раніше ми писали, якими продуктами, речами та девайсами варто запастися на зиму в Україні.