RU  UA  EN

Неділя, 24 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

24 листопада

23 листопада

22 листопада

Всі новини

Мобілізація до української армії: у яких двох випадках її можуть посилити

В Україні можуть посилити мобілізаційні заходи за двох умов: підготовка ЗСУ до відбиття нового наступу російських окупантів або отримання нової військової техніки від західних партнерів.

Про це повідомив військовий експерт Олег Жданов для ТСН.

Зараз Міноборони й Генштаб не розгортають масштабну мобілізацію, оскільки для української армії важливо забезпечити військових необхідною кількістю техніки й озброєння, яких поки що не вистачає.

Читайте також: Як можуть викликати у військкомат і що загрожує тим, хто не прийшов

"Наберемо ми людей і що ми з ними будемо робити? У нас не вистачає техніки. Крім цього, сьогодні система працює як конвейер: ми несемо втрати, тому що йде війна. Для поповнення ми постійно потрохи добираємо людей. Але ажіотажу немає", - додав Жданов.

Центри комплектування шукають військовозобов'язаних фахівців у деяких сферах і професіях відповідно до запиту Генштабу ЗСУ, у якому визначається, скільки потрібно механіків, водіїв чи навідників.

"Якщо такі люди є, то їх викликають. Якщо таких немає, то йде набір придатних для служби. Останні направляються на навчання та опановують військові спеціальності", - пояснив експерт.

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.

Раніше "Апостроф" повідомляв, які бувають типи повісток і кому їх вручають.