У період воєнного стану й загальної мобілізації населення в Україні всім військовозобов'язаним чоловікам можуть вручити повістку до військкомату, навіть попри те, що людина вже понесла покарання за ухилення від військової служби.
Про це повідомив юрист Роман Лихачов з волонтерського руху "Адвокати ЗСУ".
Українців, яких вже судили за статтею "Ухилення від призову за мобілізацією", не знімають із військового обліку, і тому після відбуття покарання їм знову можуть вручити повістку й запросили у військкомат.
Читайте також: Прийшов на роботу – отримав повістку: нюанси нових правил військового обліку у 2023 році
"Відповідно до ст.ст. 14, 37 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" на районні (міські) комісії з питань приписки покладаються, крім іншого,взяття на військовий облік військовозобов’язаних громадян, яких раніше було засуджено до позбавлення волі, обмеження волі, арешту чи виправних робіт за вчинення кримінального проступку, нетяжкого злочину, у тому числі зі звільненням від відбування покарання та виключення з військового обліку громадян, яких раніше було засуджено до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину", — наголосив юрист.
Як відомо, за ухилення від військової служби після успішного проходження військово-лікарської комісії в Україні передбачена кримінальна відповідальність - від 3 до 5 років позбавлення волі.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
Раніше "Апостроф" повідомляв, наскільки законне вручення повісток працівниками ЖЕКу.