RU  UA  EN

Понеділок, 18 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

18 листопада

17 листопада

Всі новини

Обмежено придатні до служби українці також будуть мобілізовані: куди їх відправлять

Продовжується повномасштабна війна з російськими окупантами та режим загальної мобілізації. В Україні активізувалася роздача повісток, її можуть отримати навіть обмежено придатні до служби.

Про те, куди їх можуть мобілізувати, на своїй Facebook-сторінці розповідає Житомирський обласний ТЦК та СП.

Відповідно до п.3 статті 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" громадяни України під час мобілізації зобов'язані бути за викликом до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для уточнення їх облікових даних та визначення їх призначення на особливий період. Ті, хто ухиляється від військового обліку, навчальних або спеціальних зборів, від служби за призовом під час мобілізації, несуть кримінальну відповідальність.

Під час воєнного стану можуть бути мобілізовані також обмежено придатні. Однак їхня служба проходитиме не в бойових частинах, а у військових частинах забезпечення.

Читайте також: Повістки через дружину, батьків та знайомих: що потрібно знати про вручення і коли можна не брати

"Обмежена придатність у воєнний час – це непридатність у мирний час, проте це не означає, що військовозобов'язаний відстрочений від служби в армії. Особи з обмеженою придатністю можуть служити в умовах воєнного стану, тому їх можуть мобілізувати", - йдеться у повідомленні.

Обмежено придатні можуть служити у частинах (підрозділах) забезпечення, терцентрах комплектування, установах, організаціях, навчальних закладах тощо. Не можуть їх відправити в десантні війська, плавсклад, морську піхоту та спецспоруди.

Які види служби та військові роботи протипоказані людині з обмеженою придатністю визначається на медичній комісії. Це залежить не тільки від стану здоров'я, але також і від військової спеціальності, посади, віку і роботи військовозобов'язаного.

Раніше "Апостроф" розповідав, що мають зробити призовник та його роботодавець після вручення повістки.

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.