У зв'язку із повномасштабним вторгненням Російської Федерації в Україні продовжує діяти режим загальної мобілізації. Разом з тим, є категорії українців, яких звільняють від служби – вони одержують "білий квиток".
Про те, чи можуть призвати на службу з "білим квитком", повідомив ТСН.
Люди з "білим квитком" - це громадяни, у яких категорія придатності до служби та мобілізації залежно від виду та ступеня його захворюваності.
Читайте також: Список "непридатних" захворювань у воєнний час набагато менший: як працює "білий квиток"
Ступінь придатності визначає військово-лікарська комісія - там виносять такі рішення:
- "Обмежено придатний до військової служби";
- "Непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час";
- "Непридатний до військової служби, знятий з військового обліку".
В умовах війни людей з "білим квитком" можуть призвати, але служитимуть вони в тилу. Повністю знятих з військового обліку не залучають до служби.
За кордон можуть виїхати усі громадяни України, окрім громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Серед винятків є чоловіки, які мають:
- посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік;
- висновок військово-лікарської комісії про непридатність.
Іншими словами, за кордон можуть виїхати лише ті власники "білого квитка", які визнані непридатними до служби та виключені з військового обліку.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
Раніше ми писали, що в Україні можуть мобілізувати чоловіків старших 60.