RU  UA  EN

Понеділок, 6 травня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

6 травня

Всі новини

Мобілізація в Україні: як правильно підготуватися до проходження медкомісії

Продовжується повномасштабна війна з російськими окупантами та загальна мобілізація. Після отримання повістки військовозобов'язаний має пройти військово-лікарську комісію (ВЛК), із собою потрібно мати низку документів.

Про те, як підготуватись до ВВК, розповіло NV.

Медикам потрібно надати максимально повну інформацію щодо стану здоров'я, якщо з ним є проблеми. Перед оглядом лікареві потрібно показати довідки про хвороби, виписки, висновки.

"Не треба розраховувати, що уважна і добра медкомісія тебе ретельно обстежуватиме і сама шукатиме, що в тебе не так зі здоров'ям. Ні. Це не їхня функція. Їхня функція якнайшвидше визначити, придатний чи ні. Тому ти маєш сам принести всі діагнози, що накопичилися в тебе, і скаржитися. Дбайте про своє здоров'я самі і акцентуйте увагу ВЛК на своїх діагнозах. Чекати, що сама ВЛК виявить таку ініціативу – не варто", – зазначив екс-командир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий.

Адвокат Дмитро Бузанов радить взяти з собою свою амбулаторну карту або якісь виписки з діагнозами з неї.

Читайте також: Є три законні причини не з'явитися у військкомат за повісткою

Що потрібно зробити перед проходженням медкомісії:

  • приготувати документи з актуальною інформацією про стан свого здоров'я та останні дослідження хвороб;
  • тримати при собі документацію про хвороби – у разі доставки до ТЦК військовими та поліцією;
  • у разі примусу пройти "експрес"-медогляд – краще відмовитись та зареєструвати скаргу;
  • якщо для проходження ВЛК доставили силою - попросити пройти ВЛК в інший день, щоб показати всі документи, що підтверджують хворобу.

Є ще один варіант – самому пройти обстеження у цивільному медзакладі перед візитом до ТЦК та мати на руках висновки про хвороби.

Раніше "Апостроф" розповідав, які штрафи за неявку до військкомату за повісткою загрожують в Україні.

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.