В Україні військові під час воєнного стану можуть звільнитися зі служби в армії. Для цього мають бути вагомі підстави.
Це прописано у законі "Про військовий обов’язок та військову службу".
Читайте також: Чи можна оголосити призовника у розшук: роз'яснення юриста
Так, закон регулює проходження служби в Україні, а також передбачає підстави для звільнення та тривалість несення служби у період війни та в мирний час.
Звільнення з військової служби
За законодавством, військові служать до введення в дію наказу про демобілізацію (стаття 23 Закону), завершення воєнного стану або до підстави для звільнення зі служби (стаття 26).
У законі прописані такі підстави у разі дії воєнного стану для звільнення з військової служби:
- звільнення можливе за віком. Коли людина досягла максимального віку перебування на службі;
- не дозволяє стан здоров’я. Для цього має бути висновок (постанова) військово-лікарської комісії (ВЛК) про непридатність до служби в армії зі зняттям з військового обліку;
- якщо людину засуджено і набрав законної сили обвинувальний вирок суду про покарання у вигляді арешту, обмеження волі чи позбавлення військового звання;
- якщо не дозволяють сімейні обставини. Зокрема, через необхідність виховання дитини з інвалідністю, серйозні хвороби інших родичів, за якими немає кому доглядати.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
Раніше "Апостроф" розповідав, як в Україні вручають повістки переселенцям.
- Вас також може зацікавити:
Отримав повістку і що далі? Як працюють центри мобілізації