Під час дії воєнного стану повістки до "військкоматів" можуть отримати всі громадяни України призовного віку, й внутрішньо переміщені особи також.
Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів №1487.
Після зміни місця проживання протягом тижня внутрішньо переміщені особи мають з'явитися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за новим місцем проживання й стати на військовий облік.
Читайте також: Мобілізація в Україні: військовий розповів, хто потрібен українській армії
Якщо громадяни прибули з тимчасово окупованих територій України, то персонально-первинний та персональний військовий облік здійснюється після взяття їх на облік ВПО та на військовий облік у місцевих ТЦКСП.
Для реєстрації потрібні заява, паспорт, військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.
Особи, звільнені у запас, повинні надати ще обліково-послужну картку та припис військової частини.
Звільнені за станом здоров'я або сімейними обставинами додають свідоцтво про хворобу та інші документи, що підтверджують законність дострокового звільнення, рішення військово-лікарських комісій щодо придатності за станом здоров'я для проходження військової служби у мирний або воєнний час.
При втраті будь-якого з документів, громадянин не звільняється від неявки до військкомату.
ВПО також можуть отримати повістку в будь-якому громадському місці та на вулиці. Вони мають право перевірити посвідчення посадової особи, яка повинна мати відповідне розпорядження керівника ТЦК із зазначеними прізвищами осіб, яким вручаються повістки. Якщо ім'я вповноваженого не вказано, то цей документ можна вважати недійсним.
Раніше ми писали, що в Україні можуть мобілізувати чоловіків старших 60.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
- Вас може зацікавити:
Військовий облік українок у 2023 році: хто має відстрочку на три роки
Військовий облік українських біженців: юрист пояснив нюанси
Повістки для тих, кому можна не служити: чи можуть викликати у військкомат знятих з обліку