Колишній генеральний директор державного підприємства "Антонов" не забезпечив збереження літака й під час повітряної атаки російських військ на аеропорт у селищі Гостомель Ан-225 Мрія згоріла.
Про це інформують у Нацполіції.
Слідчі встановили, що колишній посадовець, незважаючи на застереження державних органів та достеменно знаючи про припинення страхового покриття на зазначене повітряне судно, не забезпечив передислокацію літака у м. Лейпциг (Німеччина).
Читайте: Екс-директору "Антонова" повідомили про підозру: подробиці гучної справи
Напередодні військового вторгнення Росії літак був технічно справний, на аеродромі зберігалася достатня кількість пального для виконання рейсу, а екіпаж був готовий до вильоту. Утім колишній генеральний директор ДП "Антонов" не віддав відповідного наказу та проігнорував доповіді та пропозиції підлеглих.
У результаті в перші дні повномасштабного вторгнення Росії на територію України ворожі снаряди країни-агресора знищили літак.
Слідчі та криміналісти Головного слідчого управління із залученням експертів Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України провели огляд літака, який тривав два тижні та допитали понад 50 свідків, вилучено документи, пов’язані з господарською діяльністю ДП "Антонов".
Було проведено комісійну судову пожежно-технічну, судову вибухотехнічну експертизи та судову транспортно-товарознавчу, яка тривала понад пів року у зв’язку з відсутністю аналогічних літаків у світі.
Зазначається, що в результаті службової недбалості державі завдано збитків на понад 8,4 млрд грн.
Слідчі вже повідомили фігуранту про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 (Службова недбалість) Кримінального кодексу України. Після проведення всіх слідчих дій та експертиз за оперативного супроводу Служби безпеки України та під процесуальним керівництвом Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генпрокурора слідчі Нацполіції скерують обвинувальний акт до суду.
Окрім того, слідчі перевіряють інформацію щодо можливості евакуації ще шести літаків, у тому числі Ан-124 "Руслан", які тоді перебували на території аеропорту.
Зазначимо, що 29 березня минулого року "Укроборонпром" усунув з посади гендиректора "Антонова" Сергія Бичкова.
Нагадаємо, що українці почали будувати другий літак "Мрія".
- Вас може зацікавити:
Чекали ще до війни: куди мав летіти Ан-225 "Мрія"
Відновлення "Мрії": як і коли розпочнуть ремонт найбільшого літака на планеті
Як виглядають "Мрія" та "Руслан" після звільнення Гостомелю: фото та відео