RU  UA  EN

Субота, 11 травня
  • НБУ:USD 39.40
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.40
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

11 травня

Всі новини

Нові правила вручення повісток: які проблеми може створити рішення Кабміну

Кабмін розширив повноваження територіальних центрів комплектування (ТЦК): військкомати отримали законні права надсилати повістки українцям незалежно від місця їхнього перебування на військовому обліку. Це рішення спрямоване на боротьбу з ухилянтами, але нові правила можуть стати причиною й нових проблем.

Про це розповів адвокат, член Ради адвокатів Київської області Євген Грушовець, пише "Телеграф".

Насамперед, за словами юриста, незрозуміло, чи має людина, яка отримала повістку не за місцем проживання, з'явиться до Територіального центру комплектування за місцем вручення. Справа в тому, що кожен військовозобов'язаний "приписаний" до певного ТЦК.

"Є багато свідомих громадян, які прийшли, наприклад, одразу до військкомату, а деякі з них уже поїхали захищати Україну. Інші ж перебувають на обліку, уточнили свої дані, і військкомат розраховує, що людина якоїсь конкретної спеціальності у них є. Він буде в резерві, проходитиме навчання чи якесь перепрофілювання. Умовно — артилерист, навідник чи механік", - пояснив адвокат.

За його словами, теоретично, у Києві у Голосіївському військкоматі знають, що мають 10 навідників. Вони розуміють, що ці навідники потрібні будуть, наприклад, за місяць-три.

"А зараз цей навідник поїхав до Львова, і там йому вручають повістку, не маючи на тому місці жодної особистої справи. Незрозуміло, який у такому разі буде алгоритм дій ТЦК", - зазначив Грушовець.

Читайте також: В Україні хочуть створити реєстр "ухилянтів": юрист вказав на проблему

Є питання про те, як саме представники військкоматів не за місцем проживання перевірятимуть інформацію про того, кому вони вручають повістку. Не виключено, що це створить додаткові проблеми для обороноздатності країни.

"По-друге, не до кінця зрозумілий чіткий механізм, яким саме чином це перевірятиметься: особистої справи людини у Львові немає, медичних даних немає (що вона може робити, що не може), сімейного стану немає. Взагалі нічого немає. Тому, в принципі це рішення КМУ може на практиці створити дуже багато проблем", — резюмував Євген Грушовець.

Раніше "Апостроф" розповідав, чи можуть призвати українця з "білим квитком" та чи випустять із ним за кордон.

  • Вас також може зацікавити:

За що військовозобов'язаним анулюють відстрочку: названо умови

Рахунок іде на сотні: де найчастіше та які вироки виносять "ухилянтам"

Чи можна вручати повістки військовозобов'язаним на кордоні: коментар адвоката

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.