Під час воєнного стану в Україні всі чоловіки вважаються військовозобов'язаними і можуть отримати повістку в будь-якому публічному місці та бути покликаними за мобілізацією. Але деякі роботодавці можуть забронювати військовозобов'язаних чоловіків.
Про це повідомили в Кабінеті міністрів України.
Читайте також: Чи можна оголосити призовника у розшук: роз'яснення юриста
Так, в Україні запроваджено оновлені правила бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та воєнний час.
Керівники подають списки на своїх працівників, якщо їх установа, підприємство чи організація підходить під ці визначення:
- установи та організації, яким встановлені мобілізаційні завдання (замовлення);
- підприємства, установи та організації, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт та надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
- установи та організації, які критично важливі для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення у особливий період.
При цьому кількість заброньованих працівників має становити 50% кількості військовозобов'язаних працівників підприємства, установи та організації.
Раніше "Апостроф" розповідав, як в Україні вручають повістки переселенцям.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, що напала на нас. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення порядку денного – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий заклик військовозобов'язаної людини на військову службу. Це звичайний процес у воюючій країні. Слід пам'ятати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни, то завтра вона може прийти до тебе.
Отримав повістку і що далі? Як працюють центри мобілізації
ЗСУ потрібні сили для наступу: чи буде мобілізація безробітних