RU  UA  EN

Пʼятниця, 3 травня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

3 травня

2 травня

Всі новини

В Україні триває мобілізація: кого призовуть на службу з 1 червня

У червні 2023 року в Україні набудуть чинності більш суворі правила мобілізації у питанні вручення повісток та призову на службу. Навіть ті військовозобов'язані, які у мирний час визнані обмежено придатними до служби, підлягатимуть мобілізації.

"Апостроф" публікує все, що відомо про зміни.

Читайте також: Ще одну категорію чоловіків планують мобілізувати: кого торкнеться

Що зміниться з 1 червня

Згідно із законами № 9260 та № 9259 загальна мобілізація та воєнний стан продовжені до 18 серпня.

Зараз можуть призивати на службу чоловіків 18 до 60 років, однак з червня уникнути мобілізації стане складніше.

Також зміни стосуються військового обліку та сповіщення громадян. Відповідальними за ведення військового обліку будуть різні органи, зокрема, терцентри комплектування та соцпідтримки, СБУ, підрозділи Служби зовнішньої розвідки, місцева влада, консульства за кордоном. Займатися обліком доручено керівникам держорганів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій.

Повістки виписуватимуть для уточнення облікових даних, проходження військово-лікарської комісії та виправляння до військової частини ТЦК. Чоловіки, які отримали повістки, муситимуть з'явитися у призначене місце та час. Розпорядження про видачу повісток підписуватиме голова ТЦК та уповноважені особи.

При цьому військові, відповідальні за певні території, можуть видавати повістки у різних громадських місцях. Усі чоловіки отримують повістки, а працівники ТЦК перевіряють, чи прийшли для уточнення даних.

Хто підпадає під мобілізацію

Мобілізувати можуть чоловіків віком 18-60 років, якщо придатні за станом здоров'я і не мають законних підстав для звільнення від призову. Навіть якщо немає досвіду військової служби, їх можуть призвати на службу під час воєнного стану. У зону бойових дій їх відправлять виключно після проходження обов'язкового навчання.

Йдеться про такі категорії осіб:

  • придатних та обмежено придатних за станом здоров'я віком 27-60 років без досвіду служби в армії під час воєнного стану;
  • придатних та обмежено придатних за станом здоров'я віком 18-60 років з досвідом служби в армії під час воєнного стан;
  • чоловіків віком 18-60 років, знятих або виключених з військового обліку (власників "білого квитка"), але визнаних придатними чи обмежено придатними за станом здоров'я рішенням військово-лікарської комісії (ВЛК), які не вчиняли тяжких злочинів;
  • жінок, які раніше проходили службу та перебувають на військовому обліку, якщо придатні за станом здоров'я;
  • чоловіків та жінок, які мають право на відтермінування за інвалідністю чи за сімейними обставинами, можуть мобілізувати виключно за власним бажанням.

Мобілізовані, відповідно до закону, служать за місцем свого проживання.

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.

Раніше "Апостроф" повідомляв, як звільнитися з військової служби за станом здоров'я.

  • Вас може зацікавити:

У Залужного анонсували зміни в роботі військово-лікарських комісій: обіцяють е-черги і збільшення мережі закладів

Проходження медкомісії призовниками та мобілізованими: Рада хоче внести зміни

Видача документів сім'ям загиблих чи зниклих безвісти військових: що треба знати