У Міністерстві оборони України за запитом ЗСУ підготували законопроєкт щодо взяття на облік військовозобов’язаних, яким виконалося 25 років під час перебування на військовому обліку призовників. Документ подано для ознайомлення в профільні комітети.
Йдеться про законопроєкт №9281, який передбачає внесення змін до статей 15, 18, 18-1 та 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". Ініціатором проєкту закону став прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Читайте також: Мобілізація в українську армію: яку ще категорію хочуть призивати
Зменшення призовного віку дасть можливість мобілізувати в Україні громадян від 25 до 60 років без військового досвіду, які здатні виконувати призовні обов'язки за станом здоров'я.
"Реалізація проєкту Закону України унормує питання щодо поповнення мобілізаційного людського резерву як складової військового резерву, шляхом взяття на облік військовозобов’язаних громадян України, які досягли 25-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників", – зазначили автори проєкту закону в пояснювальній записці.
На даний момент документ вже подали на ознайомлення у профільні комітети. За нього мають проголосувати нардепи та підписати президент України, аби законопроєкт затвердили.
Раніше ми писали про те, чи можливе вручення повісток через родичів.
- Вас також може зацікавити:
Вручення повісток в Україні: які дані обов'язково мають бути в документі
У чому відмінність між повістками та оповіщеннями: мобілізованим на замітку
Мобілізація кількох людей з однієї родини: в якому випадку звільняють від призову
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.