На наступний день після великого церковного свята - Трійці, 5 травня, православні українці відзначають День Святого Духа або Духів день. Воно присвячено Третій Іпостасі Триєдиного Бога.
"Апостроф" розповідає про це свято, його традиції та заборони.
Читайте також: Трійця 2023: святкові молитви, які допоможуть впоратися з труднощами
У Сіонській світлиці Єрусалиму на П'ятидесятницю, 50-й день після Великодня, зійшов на апостолів Ісуса Христа Святий Дух у формі вогняних язиків. Після цієї події апостоли почали лікувати хворих, говорити різними мовами, а також пророкувати для того, аби ходити по різним країнам та нести Слово Боже.
Традиції свята
У цей день шанують землю, дерева, трави та все зелене у природі. Також шанували русалок, водних, лугових і лісових духів, адже з цього дня починався Русальний тиждень. Русалок задобрювали, аби вони не нашкодили людям. Зокрема, залишали на березі річок, звідки виходили ці створіння, одяг, рушники та тканину.
У цей день вірили, що трави наділяються особливою силою, яка може вилікувати різні хвороби. Тому йшли компаніями збирати їх у лісах та на лугах, під час чого веселилися.
Також проводили освячення води в колодязях, які теж мали у цей період лікувальні якості. Вранці треба було вмиватися цією водою, щоб відвести хвороби та проблеми.
Крім того, існує традиція приносити у це свято до церкви березову гілочку, освячувати та вішали вдома. Вона може захистити від злих сил.
Заборони на Духів день
У цей день не можна ходити працювати у поле або город, щоб не нашкодити майбутній рослині. Також не варто шити, прати та прибирати.
Раніше ми публікували рецепти смачних страв для святкового столу на Трійцю.
- Вас також може зацікавити:
Не можна купатися і працювати на городі: головні заборони і прикмети на Трійцю
Нехай Дух святий береже: вітання з Трійцею в картинках та віршах