RU  UA  EN

Субота, 2 листопада
  • НБУ:USD 40.95
  • НБУ:EUR 44.25
НБУ:USD  40.95
Суспільство

Новини

2 листопада

1 листопада

Всі новини

Загальна мобілізація в Україні: чи будуть вручати повістки українцям за кордоном з 1 липня

Відповідно до постанови Кабміну, дипломатичні відомства відповідальні за ведення військового обліку військовозобов'язаних українців, які покинули Україну після 24 лютого.

Чи можуть дипломатичні установи вручати повістки про призов - розповів юрист.

Читайте також: Можна ігнорувати: адвокат вказав на важливий момент щодо вручення повісток

У постанові Кабміну йдеться про те, що з початку 2023 року консульські установи повинні виконувати кілька обов'язків щодо українців призовного віку, які перебувають за кордоном. Серед цих обов'язків є інформування про мобілізацію в Україні, сприяння їх поверненню на Батьківщину під час воєнного стану, повідомлення про включення або виключення з консульського обліку осіб призовного віку серед українців протягом 7 днів, а також ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які знаходяться на тимчасовому консульському обліку.

Юрист з адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак підкреслив, що консульські установи за кордоном не мають права видавати військовозобов'язаним повістки.

"Представники дипломатичних установ, згідно з чинним законодавством, не можуть видавати будь-які види повісток та вручати їх громадянам, що проживають за кордоном", – зазначив юрист.

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, що воює. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.

Раніше ми писали, чи можуть у військкоматі скасувати бронювання працівника.

Вас може зацікавити:

Прибути протягом 10 днів: у ТЦК пояснили суть наказу для військовозобов'язаних на Прикарпатті

"Приходьте з дозволом ТЦК": на Прикарпатті розгорається новий скандал навколо військовозобов'язаних

Мобілізація по-прикарпатськи: юрист проаналізував скандальний наказ воєнкома