У рамках загальної мобілізації, яка триває в Україні через повномасштабне вторгнення ЗС РФ, військовозобов'язаним можуть дати відстрочку від служби та поставити їх на "бронь". Своїх співробітників можуть бронювати деякі підприємства, організації та установи, проте "бронь" має термін дії.
Пояснення з цього приводу надала юрист Галина Токмач, пише "Обозреватель".
Згідно з наказом Мінекономіки від 20.10.2022, надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації має бути підтверджено випискою з цього наказу (пункт 5 постанови КМУ від 3 березня 2022 р. № 194 "Деякі питання бронювання військовозобов'язаних" в умовах).
Бронь є дійсною у разі, якщо у Міністерстві оборони погодили відповідні пропозиції підприємства, а Мінекономіки узагальнили їх і прийняли рішення про бронювання відповідних працівників. При цьому термін дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації зазначається в указі відомства.
Читайте також: Отримав повістку і що далі? Як працюють центри мобілізації
Як зазначила юрист, такі причини, як, наприклад, відсутність належного військово-облікового документа, у військовозобов'язаного ніяк не впливають на дійсність відстрочки.
Для підтвердження броні військовозобов'язаний має надати до ТЦКСП копію витягу з наказу Мінекономіки. Якщо у військкоматі відмовилися ухвалити документ, його потрібно відправити "Укрпоштою". Зробити це потрібно цінним листом із описом вкладення.
Раніше "Апостроф" розповідав, у яких випадках можна не приходити до військкомату за повісткою.
- Вас може зацікавити:
ЗСУ потрібні сили для наступу: чи буде мобілізація безробітних
Що краще взяти мобілізованим у ЗСУ: список необхідних речей
Їх також стосується: як в Україні вручають повістки переселенцям