Вручати повістки військовозобов'язаним в Україні, дві категорії яких хочуть звільнити від призову, через їхніх родичів не передбачено українським законодавством. Її мають вручити особисто та поставити підпис.
Про це повідомив адвокат Антон Маринич у коментарі "РБК-Україна".
Читайте також: Літня мобілізація студентів: кому можуть вручити повістку в липні
Згідно Постанови Кабміну "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів" № 1487, визначено перелік тих осіб, які мають право вручати повістки.
"На родичів або інших близьких осіб військовозобов’язаного такі обов’язки з вручення не покладаються", – зазначив Маринич.
У свою чергу, незалежно від того, чи отримали повістку, призовнику необхідно прибути до призовної дільниці протягом 10 днів з дня початку чергового призову на строкову військову службу.
"Законодавцем були прийняті зміни до Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу", відповідно до яких під час дії воєнного стану призов на строкову військову службу не проводиться", – додав адвокат.
Раніше ми писали, скільки платять військовим за часткової втрати працездатності.
- Вас може зацікавити:
Чи можна забороняти чоловікам госпіталізацію без довідки від військкомату: пояснення юриста
Виїзд за кордон з "білим квитком": двом з трьох категорій це заборонено
За межею добра і зла: чому госпіталізація через військкомати поза законом
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.