Фахівці сервісних центрів рекомендують не глушити автомобіль з кондиціонером, що працює, який влітку рятує водіїв від спеки "за бортом".
Про причини цього пише ресурс uamotors.
Читайте також: Як у салоні авто позбутися неприємного запаху з кондиціонера: чотири способи
Одночасне вимкнення двигуна з кондиціонером призводить до перепаду температури й утворення конденсату. Через деякий час це призводить до поширення мікроорганізмів та виникненню специфічного запаху вогкості.
Якщо ж вимикати кондиціонер за кілька хвилин до зупинки, це може вирішити ситуацію. Якщо запах вже присутній, потрібно скористатися аерозольними очисниками системи кондиціонування, які розпорошуються в салоні та допомагають позбутися бактерій.
Однак при вологому кліматі кондиціонер, який якраз підсушує повітря, що надходить у салон, краще вимикати вже після зупинки, інакше є високий ризик запотівання скла.
Виробники авто запевняють, що працюючий кондиціонер забирає близько 5 к.с. від робочої потужності мотора, оскільки компресор охолоджувача пов’язаний із силовим агрегатом жорстким приводом.
Автомобілі, де встановлені електроприводи, які забирають живлення з генератора, збільшують навантаження на електрику, що також веде до зменшення потужності.
Власне, тому запускати двигун краще вже з вимкненою системою кондиціонування. Якщо заглушити мотор з увімкненим кондиціонером, і забути його вимкнути перед новим запуском, силовий агрегат отримає додаткове навантаження.
Це може відобразитися в підвищених оборотах на холостому ходу та помітних вібраціях. Тому, щоб уникнути передчасного виходу з ладу робочих агрегатів, рекомендують вмикати кондиціонер після зниження обертів до робочих.
Нагадаємо, раніше ми писали про правила експлуатації задніх ліхтарів авто.
- Вас може зацікавити:
Як помити кузов авто без пошкоджень: корисні поради
Все буде сяяти, як нове: 4 простих кроки зроблять салон авто ідеально чистим
Як не допустити смуг на лобовому склі авто: лайфхаки досвідчених водіїв