Православна церква України на Архієрейському соборі в Києві 24 травня підтримала перехід на новоюліанський календар, а під час Помісного Собору, який відбувся у четвер, 27 липня, в Софії Київській Православна церква України остаточно затвердила реформу з 1 вересня.
Про це інформує Суспільне.
Читайте: Що зміниться у православному календарі з 1 вересня 2023 року: інфографіка
На Помісний Собор з усієї України прибули 60 делегацій, у яку входив архієрей, священник та вірянин.
Зі 161 делегата за остаточний перехід на новоюліанський календар проголосували 156, проти — 5, зберігаючи за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий (юліанський) календар.
"Це засвідчує, що ми приймаємо рішення соборно, а не примусово. Бо ми зберегли також можливість для тих громад, тих монастирів, які поки не готові, тимчасово залишитися на старому календарі. Ми не діємо примусово, а добровільно. Ми не обмежували їх часовими рамками. Коли вони дозріють остаточно вони, я думаю, долучаться до цієї реформи", — зазначив митрополит Епіфаній.
З переходом на новий календар православні християни східного обряду України Різдво святкуватимуть вже не 7 січня, а 25 грудня, День Святого Миколая не 19 грудня, а 6 грудня, Водохреще — не 18 січня, а 6 січня, а Покрову — не 14 жовтня, а 1 жовтня. При цьому на Великдень та інші свята, дати яких визначаються за місячним календарем, це рішення не впливає.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що Рада церков України підтримала заборону УПЦ МП.
- Вас може зацікавити:
На Київщині священник УПЦ МП "зустрів" вогнегасником під час передачі храму ПЦУ, фото і відео
В Білій церкві проголосували за передачу ПЦУ Спасо-Преображенського собору: всі подробиці
На Київщині віруючі вийшли з УПЦ МП та перейшли до ПЦУ: що вирішив суд