RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Суспільство

Новини

21 січня

Всі новини

"Заробляла" на чужому горі: шахрайка масово виманювала гроші з родин полонених бійців ЗСУ, фото

Служба безпеки затримала на Миколаївщині "інтернет-детектива", яка "заробляла" злочинним шляхом, прикидаючись фахівцем з пошуку полонених українських захисників, обдуривши таким чином понад 500 родин бійців ЗСУ.

Про це інформують у прес-центрі СБ України.

Читайте: Оформлюють кредити на військових: в Україні поширюється новий вид шахрайства

Зазначається, що за суму до 7 тис. грн за одного військового, шахрайка обіцяла його рідним відшукати українського захисника і надати їм інформацію про його місцеперебування та фізичний стан.

Але одразу після отримання грошей зловмисниця переривала комунікацію з потерпілими, не надавши їм жодної інформації про їхніх родичів-військовослужбовців.

Таким чином зловмисниця ошукала більше ніж пів тисячі родин на майже 2 млн грн.

Для реалізації оборудки її організаторка створила в популярних соцмережах фейкові інтернет-групи під назвою "Пошук зниклих" та "Повертайся живим", де пропонувала свої "детективні послуги" та зазначала номер власної банківської картки для перерахування коштів нібито для вирішення "поточних" питань з пошуку зниклих.

Співробітники СБУ задокументували понад 50 фактів одержання шахрайкою грошей від ошуканих сімей.

Під час обшуків за адресою проживання фігурантки виявлено 20 мобільних телефонів, планшет та 64 sim-карти, які вона постійно змінювала для маскування оборудки.

Як уточнили у Нацполіції, слідчі за процесуального керівництва Первомайської окружної прокуратури повідомили 23-річній мешканці райцентру про підозру у вчинені злочинів, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України "Шахрайство". Їй загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до трьох років.

Суд обрав зловмисниці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Служба безпеки України застерігає: не слід надавати інформацію про полонених, незаконно позбавлених волі осіб і власні персональні дані не уповноваженим організаціям та особам, а також анонімним джерелам. Якщо Ви зіштовхнулися із випадками шахрайства, пов’язаного із темою військовополонених, звертайтеся до Об'єднаного центру з координації пошуку та звільнення незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України, який працює при СБУ.

Нагадаємо, правоохоронці затримали організовану групу шахраїв, які привласнили понад 20 мільйонів на авто для армії.

  • Вас може зацікавити:

Мільйон гривень "випарувався": курсантка, яка втратила ногу, поділилася історією про волонтера-ошуканку

Як шахраї на OLX дурять продавців товару: популярна схема

Шахраї вигадали схему з квартирами українців, які виїхали за кордон: як вона працює