RU  UA  EN

Неділя, 24 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

24 листопада

Всі новини

В цей день просили захисту для домашніх тварин: історія і традиції свята Флора і Лавра

В четвер, 31 серпня, православна церква вшановує пам'ять священномучеників Флора і Лавра, які вважаються покровителями домашніх тварин.

Про історію свята, прикмети та заборони розповість "Апостроф".

Читайте також: Церковний календар на вересень 2023 за новим стилем: на які дати випадають три великих свята

Флор та Лавр були рідними братами, каменярами, християнами, які жили у ІІ столітті у Візантії. Споруджуючи язичницький храм, брати роздавали жебракам усе зароблене, а самі дотримувалися суворого посту і невпинно молилися. Володіли вони і даром цілительства.

Після завершення будівництва язичницького храму, над яким працювали, брати зібрали християн, розтрощили ідолів і поставили хрест у східній частині приміщення. Коли про це дізнався правитель, він наказав кинути Флора і Лавра до порожнього колодязя та засипати землею.

Мощі братів знайшли нетлінними через багато років та перенесли до Константинополя.

Із днем Флора і Лавра пов’язана низка прикмет. Так, вважалося, що якщо не посіяти жито до свята, то урожай наступного року буде поганий.

За прикметами дня в давнину орієнтувалися, якими будуть погода найближчим часом, а також початок осені: якщо день ясний і погожий - чекай скоро негоду; якщо хмари низько пливуть - почнуться затяжні дощі; якщо ж день видався дуже спекотний - вересень буде з дощами. З цього дня також починаються осінні заморозки.

В день вшанування Флора і Лавра категорично заборонено ображати тварин. У давнину цього дня було заведено доглядати за кіньми - цього дня їх звільняли від роботи, чистили і годували.

Раніше ми писали, як змінився календар свят в Україні з початку війни.

Вас може зацікавити:

Хто відзначатиме Дні ангела у вересні: повний список імен

ПЦУ остаточно схвалила перехід на новий календар: коли святкуватимемо Покрову, Різдво та інші свята

Чи можуть мобілізувати, якщо релігія забороняє брати зброю до рук: пояснення норм законодавства